رئیس کل دادگستری خوزستان: قومیت در استان یک فرصت برای همگرایی و وفاق است

9:06 - 27 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۵۰۰۹
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
رئیس کل دادگستری خوزستان: قومیت در استان یک فرصت برای همگرایی و وفاق است
رئیس کل دادگستری خوزستان در نشست شورای قضایی استان با اشاره به وجود قومیت‌های مختلف در استان خوزستان، گفت: قومیت‌ها در خوزستان یک فرصت برای همگرایی و وفاق است که می‌توان در راستای پشبرد اقدامانه پیشگیرانه از وقوع جرم در استان از آن بهره برد. 

خبرگزاری میزان- علی دهقانی در نشست شورای قضایی استان با اشاره به وجود قومیت‌های مختلف در استان خوزستان، گفت: قومیت‌ها در خوزستان یک فرصت برای همگرایی و وفاق است که می‌توان در راستای پشبرد اقدامانه پیشگیرانه از وقوع جرم در استان از آن بهره برد. 

دهقانی با بیان اینکه وحدت، پشتکار، انسجام و تجربه مردم داری اعضای شورای قضایی استان ظرفیت بسیار مطلوبی برای خدمت به مردم است، افزود: باید از ظرفیت این شورا در راستای خدمت‌رسانی به مردم به بهترین وجه استفاده و اعضای این شورا تلاش کنند همگام و همراه با سایر مسئولان و مدیران در سطح استان، زمینه مشارکت حداکثری در انتخابات را فراهم کنند. 

رئیس کل دادگستری خوزستان گفت: همیشه و در همه وظایف و تکالیف باید از رهنمود‌ها و اندیشه‌های رهبر معظم انقلاب بهره برده و نسبت به ترویج و عمل به آن اقدام کنیم. 

وی با اشاره به اینکه مشارکت، رقابت، سلامت و امنیت، چهار راهبردی است که از سوی رهبر معظم انقلاب برای انتخابات آتی ترسیم شده است، افزود: باید ضمن رصد مستمر فعالیت‌های انتخاباتی، با اقدامات پیگشیرانه از بروز هرگونه جرم در این زمینه پیشگیری و شرایط برای حضور حداکثری مردم مهیا شود. 

دهقانی تنوع قیومتی در استان را یک فرصت مهم برای اجرای برنامه‌های پیشگیری‌محور معرفی کرد و اظهار داشت: با اقدامات فرهنگی ضمن تقویت رسوم مثبت همچون صلح و سازش و اصلاح ذات البین، باید اقداماتی همچون تیر اندازی در مراسم نیز که لطمات سنگین، خسارت‌بار و غیر قابل جبران به مردم وارد می‌کند نیز برچیده شود و با تدابیر سلبی و ایجابی به مقابله با آن پرداخت. 

وی در بخش دیگیری از سخنان خود اشاره‌ای نیز به قانون گزارشگران فساد کرد و افزود: باید سازوکار و برنامه‌های حمایتی از این گزارشگران در چارچوب قانون مذکور و متناسب با وظایف و تکالیف دستگاه‌ها اعم از قضایی و سازمان بازرسی که در جهت حمایت از سلامت بخش اداری و اقتصاد جامعه تلاش می‌کنند، در دستور کار شورای قضایی قرار گیرد. 

در ادامه معاونین رئیس کل و مدیران سازمان‌های وابسته گزارشی از حوزه‌های کاری خود ارائه کردند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *