۹۶۶ نفر از مددجویان زندان‌های استان قزوین مشغول به کار شدند

10:59 - 26 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۴۸۳۷
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
۹۶۶ نفر از مددجویان زندان‌های استان قزوین مشغول به کار شدند
رئیس کل دادگستری استان قزوین از ایجاد اشتغال برای ۹۶۶ نفر از مددجویان زندان‌های قزوین در ۹ ماهه سال جاری خبر داد.

خبرگزاری میزان - علی شعبانی اظهار کرد: راه اندازی کارگاه‌های تولیدی در زندان‌ها نقش بسزایی در مهارت آموزی مددجویان دارد و می‌تواند با تغییر سبک زندگی آنان شرایطی را فراهم کند تا بعد از پایان دوران حبس، با مهارت‌هایی که در زندان کسب کرده اند برای خود فعالیت اقتصادی ایجاد کنند.

رئیس کل دادگستری استان قزوین افزود: به همین منظور و در راستای سند تحول قضایی کارگاه‌های اشتغال زایی در زندان‌ها راه اندازی شده و این فرصت را به مددجویان داده تا با کسب درآمد و کمک به اقتصاد خانواده، سهمی در تولید کشور ایفا کنند.

شعبانی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در استان قزوین، گفت: دستگاه قضایی و مجموعه زندان‌های استان برای تحقق این امر با فراهم کردن بستر‌های لازم تلاش کرده تا زمینه اشتغال زندانیان واجد شرایط را مهیا کند که نتیجه این اقدامات اشتغال ۹۶۶ نفر زندانی در ۹ ماهه سال جاری در استان است.

وی اضافه کرد: با اقدامات موثری که در ۹ ماهه سال جاری در زندان‌های استان صورت گرفته ۵۱۷ نفر از ۹۶۶ نفر شاغل در زندان ها، در کارگاه‌های زندان مشغول به کار شده و تعداد ۱۸۶ نفر نیز با هماهنگی‌های صورت گرفته با دستگاه‌های متولی به واحد‌های تولیدی و صنعتی استان اعزام می‌شوند، همچنین ۲۶۳ نفر از مددجویان نیز به صورت نشسته در محل استراحت فعالیت دارند.

انتهای پیام/



ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *