کنعانی: استرالیا در مسیر اشتباهی گام برداشته است

9:35 - 26 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۴۸۱۹
کنعانی: استرالیا در مسیر اشتباهی گام برداشته است
سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اظهارات نخست‌وزیر استرالیا گفت که کانبرا از نقش مهم ایران در ثبات منطقه آگاه است.

خبرگزاری میزان - ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه اظهارات اخیر نخست‌وزیر استرالیا در مورد ایران را ناعادلانه و بی‌اساس خواند.

سخنگوی وزارت امور خارجه، گفت: دولت استرالیا به‌خوبی از نقش و جایگاه مهم ایران در برقراری صلح و ثبات در افغانستان، مبارزه موثر با پدیده شوم و خطرناک تروریسم داعش و گروه‌های افراطی در منطقه و تامین امنیت انرژی در یکی از مهم‌ترین آبراه‌های بین‌المللی جهان آگاه است.

کنعانی اضافه کرد: متاسفانه با وارونه دیدن واقعیت‌های منطقه و با حمایت‌های یک‌جانبه و نداشتن جدیت در توقف کشتار مردم بی‌گناه غزه از سوی رژیم صهیونسیتی و همچنین پشتیبانی از اقدامات خودسرانه آمریکا و انگلیس در حمله نظامی به یمن و نقض آشکار حاکمیت و تمامیت ارضی این کشور، کانبرا مجددا بعد از تجربه تلخ همراهی با ائتلاف آمریکایی در عراق و افغانستان، در مسیر اشتباهی گام برداشته و با اقدامات ثبات‌زدای آمریکا در منطقه همراهی می‌کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: جا دارد از افکار عمومی بیدار و عدالت‌خواه استرالیا که با حمایت از ملت مظلوم فلسطین خواهان توقف حملات سبعانه رژیم صهیونیستی علیه زیرساخت‌های مدنی و زنان و کودکان فلسطینی شده‌اند، قدردانی کرده و از دولتمردان استرالیایی هم می‌خواهیم که بعد مسافت جغرافیایی، مانع دوراندیشی سیاسی آن‌ها در درک حقایق سیاسی و امنیتی منطقه نشود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *