رئیس کل دادگستری گلستان:کارگروه کارشناسی تردد خودرو‌ها در پارک النگدره تشکیل شد

15:08 - 25 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۴۷۳۲
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
رئیس کل دادگستری گلستان:کارگروه کارشناسی تردد خودرو‌ها در پارک النگدره تشکیل شد
رئیس کل دادگستری گلستان از تشکیل کارگروه کارشناسی در دادسرای مرکز استان به منظور بررسی کارشناسی تردد خودرو‌ها در پارک جنگلی النگدره خبر داد. 

خبرگزاری میزان- حیدر آسیابی امروز در جلسه شورای حفظ حقوق بیت‌المال دادگستری کل استان گلستان گفت: با درخواست‌های زیادی از سوی مردم با این عنوان که مخالف ورود خودرو به پارک جنگلی النگدره هستند، مواجه هستیم و در جلسه امروز قرار شد جلسه‌ای کارشناسی از سوی دادستان مرکز گلستان تشکیل و موضوع تردد خودرو در پارک جنگلی النگدره گرگان بررسی شود.

وی افزود: اگر کارشناسان تردد خودرو‌ها در پارک جنگلی النگدره را مضر محیط زیست تشخیص دهند، در جلسه بعدی شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان درباره ادامه یا توقف تردد خودرو در این پارک جنگلی تصمیم گیری می‌شود.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: محور دوم جلسه امروز مربوط به ۲۳ پرونده حقوقی درباره خلع ید بیش از ۷۹ هکتار زمین مستثنیات در دل جنگل‌های مینودشت بود.

وی افزود: در این پرونده‌ها تا پیش از این قرار بود منابع طبیعی به ازای این زمین‌ها که در دل جنگل‌های این منطقه قرار دارد، حدود ۱۰ هکتار زمین در خارج از جنگل به صاحبان این زمین‌ها در روستای ینقاق تحویل دهد.

آسیابی ادامه داد: با توجه به تبدیل روستای ینقاق به شهر و نیاز این منطقه به زمین برای توسعه، در جلسه امروز موضوع پیگیری تحویل زمین‌های ینقاق از دستور کار شورا خارج شد.

رئیس کل دادگستری گلستان ادامه داد: قرار شد منابع طبیعی تا اردیبهشت ماه سال آینده به ازای زمین‌های موضوع محکومیت که در جنگل‌های این منطقه قرار دارد یا زمین به محکوم له بدهد و یا قیمت معادل زمین‌ها را به ارزش روز به مالکان بپردازد.

انتهای پیام/ 


برچسب ها: گلستان دادگستری

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *