۳۳۰ کارمند در دادگستری استان البرز در سال ۱۴۰۲ گزینش و جذب شدند

14:33 - 25 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۴۷۲۵
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
۳۳۰ کارمند در دادگستری استان البرز در سال ۱۴۰۲ گزینش و جذب شدند
رئیس کل دادگستری استان البرز با تقدیر از اعضا، محققین و مصاحبه گران هسته گزینش قوه قضاییه در استان گفت که در سال جاری با تلاش‌های انجام شده امورات مربوط به گزینش و جذب ۳۳۰ کارمند دادگستری انجام شده است.

خبرگزاری میزان - حسین فاضلی هریکندی در حوزه ریاست دادگستری کل استان البرز به مناسبت «هفته گزینش» میزبان مدیر، اعضا، محققین و مصاحبه‌گران هسته گزینش قوه قضاییه در استان بود و ضمن تبریک فرا رسیدن این هفته، به کلیه دست اندرکاران گزینش در استان عرض خداقوت گفت.

گزینش و جذب ۳۳۰ کارمند در دادگستری البرز

رئیس کل دادگستری استان البرز در این نشست با تقدیر از زحمات و تلاش هسته گزینش قوه قضاییه در استان البرز در سال‌های متمادی بیان کرد: در سال جاری با توجه به فرایند مصاحبه و گزینش از ۳۳۰ نفر از پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سال ۱۴۰۰ که در چهار مرحله انجام شد فشار و کار مضاعفی بر این مجموعه وارد آمد و با تلاش جهادی و مساعی انجام شده در مورد همه افراد معرفی شده فرایند‌های مرتبط برای گزینش آزمون‌های دادگستری و دستگاه‌های تابعه با تحویل مدارک و تکمیل فرم‌ها برای ۱۰۳۳ نفر، انجام مصاحبه‌ها، تحقیقات محلی برای ۹۲۸ نفر و اعلام نتایج به معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری استان البرز در موعد مقرر انجام شد.

وی در ادامه با تاکید بر نقش و اهمیت نیروی انسانی متعهد، متخصص و مومن در دستگاه قضایی تصریح کرد: گرچه امروزه به سمتی می‌رویم که دخالت منابع انسانی در انجام امور مردم در همه دستگاه‌ها از جمله قوه قضاییه کمتر می‌شود و خدمات حاکمیتی و عمومی برای راحتی مردم غیرحضوری می‌شود، اما در مورد دستگاه قضایی به خصوص دادگستری وضعیت متفاوت است و نمی‌توان امر قضاوت را به سیستم‌ها واگذار کرد.

وی متذکر شد: البته می‌توان بخشی از فرایند‌ها را الکترونیکی و غیرحضوری کرد که اقدامات ابتکاری خوبی هم در این زمینه در قوه قضاییه و نیز در دادگستری کل استان البرز انجام شده است، اما در حوزه رسیدگی به دعاوی، امکان حذف قاضی و بالتبع آن کارمند ممکن نیست.

گزینش و نظارت پس از جذب

رئیس هسته گزینش قوه قضاییه در استان البرز در ادامه با تشریح حساسیت‌های کار گزینش در واحد‌های مرتبط با قوه قضاییه به خصوص دادگستری‌ها متذکر شد: با توجه به نوع و ویژگی‌های خاص اشتغال در دادگستری، امر گزینش با سختی‌های مختص به خود همراه است، ولی با این وجود گزینش همراه با اختبار و نظارت پس از جذب در دادگستری کل استان به درستی در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه در نتیجه گزینش‌های دقیق و همچنین نظارت‌ها و بازرسی‌های پس از جذب کارکنان، میزان تخلفات در همکاران دادگستری کل استان کاهش داشته است تصریح کرد: با وجود اشتغال بیش از ۱۳۰۰ کارمند در دادگستری کل استان البرز، در ۱۰ ماهه سال جاری تنها ۲۱ مورد گزارش تخلف اداری ارائه شده که تنها در مورد ۱۴ مورد منجر به محکومیت قطعی شده است.

رئیس کل دادگستری استان البرز در ادامه بر جذب و گزینش شایسته به عنوان یکی از سیاست‌های هسته گزینش قوه قضاییه در استان البرز تاکید کرد و متذکر شد: توجه به شاخص‌های انقلابی و اعتقادی به هنگام جذب و بهره‌گیری از نیرو‌های متخصص در حوزه تخصصی آن‌ها و شایسته گزینی در پست‌های مدیریتی استان، می‌تواند به ارتقای عملکردی مجموعه قضایی استان کمک قابل توجهی داشته باشد.

رعایت حریم خصوصی اشخاص

فاضلی هریکندی یکی از پیچیدگی‌های خاص امر گزینش را رعایت حریم خصوصی مردم در عین لزوم بررسی وضعیت اخلاقی و رفتاری افراد دانست که نیازمند حساسیت‌های خاص بوده و باید ضوابط شرعی و قانونی را رعایت کرد.

جعفر داراب خانی، معاون منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری کل استان البرز در این نشست بر نقش و اهمیت گزینش تاکید کرد و گفت: هسته گزینش، شناسایی نیروی انسانی متخصص و متعهد را بر عهده دارد و قسمت اعظم تامین نیروی انسانی متخصص، مجرب و متعهد بر عهده این مجموعه است.

محسن عالیانی مدیر هسته گزینش قوه قضاییه در استان البرز نیز در این نشست به تشریح اقدامات مجموعه خود پرداخت و از حمایت‌ها و ارشادات رئیس کل دادگستری استان البرز در کلیه روند‌های گزینشی تقدیر کرد.

در پایان این نشست اعضای هسته گزینش، محققین و مصاحبه‌گران توسط رئیس کل دادگستری استان البرز مورد تقدیر قرار گرفتند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *