دادستان شهرستان میبد: نظارت جدی بر فعالیت‌های مربوط به انتخابات ضروری است

13:17 - 24 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۴۵۰۶
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
دادستان شهرستان میبد: نظارت جدی بر فعالیت‌های مربوط به انتخابات ضروری است
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان میبد گفت: با توجه به نزدیک شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی و شروع فعالیت‌های انتخاباتی، نظارت جدی بر فعالیت‌های مربوط به انتخابات مورد تاکید است.

خبرگزاری میزان - چمران بهارلوئی در دومین جلسه‌ی شورای پیشگیری از جرایم انتخاباتی بیان کرد: بر مبنای قانون اساسی به نحوی همه مردم را در انتخابات شریک می‌داند همچنین به مردم اجازه داده است تا نمایندگانی در مجلس و ... از بین خودشان انتخاب کنند تا نمایندگان منتخب در قالب موازین اسلامی و قانون اساسی به وظایف محوله رسیدگی کنند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان میبد گفت: پروسه انتخابات از بدو امر تا انتهای آن یک حق الناس است، باید همه تلاش کنند تا این وظیفه به نحو احسن ضمن امانت داری به دست اهلش برسد.
 
وی افزود: تمام الفاظی که در انتخابات به کار برده می‌شود باید طبق قانون باشد و توهین و تخریب نباید صورت بگیرد همچنین نوع نگاه به انتخابات باید نگاه شرعی باشد و به گونه‌ای عمل شود که هیچ حاشیه برای نظام ایجاد نشده و خوراکی برای رسانه‌های معاند این و خارجی فراهم نشود.

بهارلوئی گفت: مطابق قانون ضابطین مربوطه ضمن جمع آوری مستندات و ادله و صحت سنجی در فضای حقیقی یا مجازی تا اگر جرمی انجام شده جهت رسیدگی با تشکیل پرونده به مرجع قضایی ارسال و اعلام شود.


وی افزود: آگاهی رسانی به مدیران پایگاه‌ها و کانال‌های خبری برای جلوگیری از اقداماتی که در آینده منتهی به وقوع جرم و تخلف می‌شود از دیگر اقداماتی است که مورد تاکید است.


دادستان عمومی و انقلاب شهرستان میبد عنوان کرد: اولویت اقدامات ستاد پیشگیری از جرایم انتخابات استان توجه بر مقوله پیشگیری است و باید اعضای ستاد برای تحقق این امر اهتمام ویژه داشته باشند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *