اعضای باند سارقین سند نمره کار خودرو‌های مسروقه در قم دستگیر شدند

8:49 - 23 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۴۲۶۰
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
اعضای باند سارقین سند نمره کار خودرو‌های مسروقه در قم دستگیر شدند
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان قم از صدور کیفرخواست باند سارقین سند نمره کار خودرو‌های مسروقه در این شهرستان خبر داد.

خبرگزاری میزان_ حجت‌الاسلام والمسلمین حسن غریب اظهار کرد: در پی سرقت چندین دستگاه خودرو پژو پارس و ۴۰۵ و عدم کشف آنها، با تشکیل تیمی مجرب از کاراگاهان پلیس آگاهی و دستورات قضایی شعبه ۲۲ دادیاری دادسرای استان، ۴ متهم در قم و استان‌های دیگر شناسایی و دستگیر شدند که از این متهمین در هنگام دستگیری تعدادی خودرو مسروقه، قولنامه خودرو‌های تصادفی و سوخته، اسناد، مدارک، پلاک و سوئیچ خودرو کشف و ضبط شده است.

وی با بیان اینکه این باند اقدام به سند نمره کردن ۸ خودرو و سرقت یا خرید ۲۰ خودرو مسروقه کرده بودند، گفت: این سارقین همچنین برای برخی خودرو‌های سرقتی نیز پلاک تقلبی جعل کرده و از خودرو‌های مسروقه با پلاک جعلی برای مقاصد مجرمانه خود استفاده می‌کردند، اما به دلیل شناسایی و دستگیری سریع و غافلگیرانه آنان، موفق به سند نمره کردن سایر خودرو‌های مسروقه نشده بودند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان قم سرقت، تحصیل مال مسروقه، استفاده از وسیله نقلیه با پلاک تقلبی، تقلب و تغییر در ارقام و مشخصات، شماره، پلاک و شاسی وسیله نقلیه، کلاهبرداری، فروش مال‌غیر، تخریب عمدی اشیای منقول و غیر منقول و نصب پلاک وسیله نقلیه دیگر بر روی خودرو مسروقه را از عناوین اتهامی سارقین در این پرونده برشمرد و تصریح کرد: پرونده با تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری شهرستان قم ارسال شده است.

دادستان مرکز استان قم با تقدیر از دستگاه انتظامی و قضایی استان در شناسایی و برخورد قاطع با سارقین، به برهم زنندگان آرامش و امنیت مردم هشدار داد: استان قم محل امنی برای جولان و پیاده کردن نقشه‌های شوم مجـرمان نخواهد بود.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *