تمجید اتحادیه جهانی کشتی از پیروزی آذرپیرا مقابل قهرمان آمریکایی المپیک

13:41 - 22 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۴۲۲۴
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
تمجید اتحادیه جهانی کشتی از پیروزی آذرپیرا مقابل قهرمان آمریکایی المپیک
اتحادیه جهانی کشتی به تمجید از پیروزی امیرعلی آذرپیرا مقابل کایل اسنایدر در فینال وزن ۹۷ کیلوگرم تورنمنت پرداخت.

خبرگزاری میزانامیرعلی آذرپیرا آزادکار وزن ۹۷ کیلوگرم کشورمان شب گذشته دست به کار بزرگی زد و در فینال تورنمنت رنکینگ‌دار کرواسی از سد کایل اسنایدر قهرمان عنوان‌دار آمریکایی جهان و المپیک گذشت و بر‌سکوی نخست ایستاد.

اتحادیه جهانی کشتی با تمجید از عملکرد آذرپیرا در این تورنمنت، به افتخارات قبلی وی و قهرمانی‌اش در مسابقات زیر ۲۳ سال جهان در ۲ سال متوالی اشاره کرد که هر دوی آن‌ها نیز در وزن ۹۷ کیلوگرم اتفاق افتاده. وی حالا جایگزین کشتی‌گیرانی، چون مجتبی گلیج و محمدحسین محمدیان شده است.

در گزارش اتحادیه جهانی کشتی آمده است: او پس از المپیک توکیو آماده بود تا وزن ۹۷ کیلوگرم ایران را در اختیار بگیرد. در ۱۹ سالگی قهرمان مسابقات جهانی زیر ۲۳ سال شد و در سال ۲۰۲۲ نیز عنوان قهرمانی را تکرار کرد. اما پس از آن مجتبی گلیج به همراه محمد محمدیان بالاتر از او قرار گرفتند.

آذرپیرا پس از گذراندن یک سال تلاش در وزن ۹۲ کیلوگرم با تصمیم فدراسیون کشتی، در وزن ۹۷ کیلوگرم به بهترین حالت خود بازگشته است. او کمی قبل‌تر گلیج و محمدیان را شکست داد و با پیروزی کنترل شده مقابل کایل اسنایدر آمریکایی در مسابقات آزاد زاگرب، دنیای کشتی را شوکه کرد و مدال طلا را از آن خود کرد.

اسنایدر که به ویژه پس از پیروزی آسان ۴ بر صفر مقابل کامران قاسم‌پور در نیمه نهایی، مدعی کسب مدال طلا بود، در وقت دوم توسط آذرپیرا قفل شد تا در نهایت مقابل او شکست بخورد.

خاطرات فینال سال گذشته اوپن زاگرب باید برای آذرپیرا روشن شده باشد، زیرا او آن مسابقه را ۳ بر صفر شکست خورد تا با مدال نقره بازگردد، اما امسال با وجود برتری ۳ بر صفر اسنایدر، آذرپیرا به حملات خود ادامه داد و در وقت دوم دو حرکت را به ثمر رساند و ۶ بر ۳ پیروز شد.

امیرعلی آذرپیرا پس از این پیروزی گفت: از پیش به فینال فکر کرده بودم. من برای این رقابت‌ها مدت زیادی با دیگر بچه‌های تیم ایران تمرین کرده بودم. سال گذشته در همین تورنمنت و همان فینال به اسنایدر باختم، اما امسال مطمئن بودم که می‌توانم او را شکست دهم.

اسنایدر پس از کسب مدال نقره تورنمنت زاگرب گفت: من هنوز یک دقیقه و ۱۵ ثانیه فرصت داشتم تا حرکت آخر، اما نتوانستم. او دفاع خوبی داشت. رقابت کردن و ادامه یادگیری خوب بود. باید مقابل حریفان و برای کسب امتیاز بهتر شوم.

آذرپیرا از ترفند‌های سنتی ایران استفاده کرد و پا‌های خود را از دسترس اسنایدر دور نگه داشت تا از خاک شدن یا حملات دو پا جلوگیری کند.

آذرپیرا گفت: سه امتیاز عقب بودم، اما تمرکزم را از دست ندادم، چون برنامه داشتم. می‌دانستم که حتی اگر شش امتیاز عقب باشم، می‌توانم آن را ببرم. خیالم راحت شد، زیرا از قبل می‌دانستم که قرار است برنده شوم. ذهنم برای این رقابت آماده بود و اعتماد به نفسم به دست آمده بود.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *