۲۱ شعبه دادگاه صلح از سال آینده در دادگستری گلستان آغاز به کار خواهند کرد

10:08 - 22 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۴۱۸۸
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
۲۱ شعبه دادگاه صلح از سال آینده در دادگستری گلستان آغاز به کار خواهند کرد
رئیس کل دادگستری گلستان از راه اندازی ۲۱ شعبه دادگاه‌های صلح در قالب اجرای قانون جدید شورا‌های حل اختلاف در استان خبر داد.

خبرگزاری میزان-حیدر آسیابی در همایش فصلی روسا و دادستان‌های دادگستری استان گلستان این خبر را اعلام کرد و گفت: تمهیدات لازم جهت استقرار این دادگاه‌ها تدارک دیده شده و از ابتدای اردیبهشت سال آینده در ۱۳ شهرستان استان، ۲۱ شعبه دادگاه صلح در کنار محاکم قضایی و شورای حل اختلاف، کار خود را آغاز می‌کنند.

رئیس کل دادگستری گلستان در ادامه این جلسه به راه اندازی مجتمع شوق زندگی در گرگان هم اشاره کرد و گفت: این مجتمع از یک ماه پیش با همت دادستان مرکز استان و همکاری شهرداری و شورای شهر گرگان دایر شده است و به زودی افتتاح رسمی خواهد شد.

آسیابی افزود: گلستان چهارمین استان کشور است که این مجتمع در آن راه اندازی شده و تمرکز فعالیت‌های آن برای شناسایی و کاهش آسیب‌های اجتماعی در حوزه کودکان و زنان است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که با تلاش و همکاری دادستان‌ها و روسای دادگستری‌های استان بستر توسعه اقتصادی استان فراهم شده است گفت: گره گشایی از پتروشیمی گلستان و طرح گردشگری جزیره آشوراده و حل مشکل سند مسکن روستایی ِ ۳۰۰ روستای استان با ۱۵ هزار خانوار از جمله اقدامات شاخص دادگستری استان در حمایت قضایی از تولید و تضمین سرمایه گذاری در گلستان است.

آسیابی گفت: در نه ماهه امسال، ۴۸۸ درخواست از شرکت‌های تولیدی که مشکلات را مطرح کرده بودند در دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی استان ثبت شد که ۲۲۵ فقره از این درخواست‌ها رفع مشکل شده است.

وی گفت: در نتیجه تلاش‌های صورت گرفته، ۵۷ واحد تولیدی تعطیل با همکاری دستگاه‌های اجرایی در استان احیا شد و فرصت اشتغال برای ۶۷۷ نفر در این واحد‌ها، فراهم شد.

رئیس کل دادگستری گلستان در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر این که برخورد مناسب با مردم و حُسن اخلاق باید سرلوحه کار در دستگاه قضایی باشد، گفت: اتاق روسای دادگستری‌ها و دادستان‌ها باید به روی مردم باز باشد و با روی گشاده و با حوصله به درخواست‌ها و مطالباتشان رسیدگی کنند.

وی ادامه داد: رسیدگی زودتر به پرونده‌های مسن، پیگیری حقوق عامه، کمک به رفع موانع تولید و سرمایه گذاری، افزایش دادرسی‌های الکترونیک و رسیدگی سیستمی به پرونده‌ها باید سرخط برنامه‌های حوزه‌های قضایی باشد.

نشست فصلی روسا و دادستانی‌های سراسر استان با هدف ایجاد رویه واحد در روند رسیدگی به پرونده‌های قضایی، بررسی عملکرد حوزه‌های قضایی از حیث شاخص‌های رسیدگی و برنامه ریزی برای رفع نواقص و ارتقا و بهبود حوزه‌های قضایی در گرگان برگزار شد.

در همایش امروز از روسای دادگستری‌ها و دادستان‌های برتر در حوزه‌های دادرسی الکترونیک، سرعت رسیدگی به پرونده‌ها، حقوق عامه و اقتصاد مقاومتی قدردانی شد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *