جزئیات برگزاری آزمون تصدی منصب قضا ویژه کارکنان اداری قوه قضاییه اعلام شد

16:26 - 20 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۴۰۳۶
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
جزئیات برگزاری آزمون تصدی منصب قضا ویژه کارکنان اداری قوه قضاییه اعلام شد
مدیرکل گزینش قوه قضاییه از جزئیات آزمون برخط (آنلاین) تصدی منصب قضا ویژه کارکنان اداری قوه قضاییه از اوایل بهمن ماه به صورت استان به استان خبر داد و گفت: از این پس جذب داوطلبان تصدی منصب قضا از طریق سامانه جامع جذب و گزینش انجام خواهد شد.

خبرگزاری میزان_ علی نظری در تشریح جزئیات برگزاری آزمون تصدی منصب قضا ویژه کارکنان اداری قوه قضاییه، اظهار کرد: مواد امتحانی آزمون تستی تصدی منصب قضا ویژه کارکنان اداری قوه قضاییه شامل سوالات بخش حقوقی، کیفری و هوش و استعداد شغلی است.  

وی افزود: نوع آزمون به صورت استاندارد بوده و داوطلبان در زمان بندی مناسب فرصت درج پاسخ خواهند داشت و در این آزمون نمره منفی لحاظ نمی‌شود.

مدیرکل گزینش قوه قضاییه با تاکید بر اینکه امکان تجدیدی و حق اعتراض در این مرحله به هیچ عنوان وجود ندارد، تصریح کرد: داوطلبان بعد از شرکت در آزمون مذکور، متعاقباً به مدت یک هفته فرصت دارند در آزمون تستی سنجش شخصیت شرکت کنند و در ادامه به مصاحبه علمی و روانشناسی دعوت خواهند شد.

وی در را بطه با کیفیت نحوه برگزاری آزمون تستی و فرایند بیان کرد: پیش از برگزاری آزمون از طریق فایل آموزشی متعاقباً نحوه ورود به سامانه، شرکت در آزمون برخط و پاسخگویی به سوالات تستی به سمع و نظر داوطلبان شرکت کننده خواهد رسید.

علی نظری همچنین گفت: زمان و مکان دقیق برگزاری آزمون به صورت استان به استان متعاقباً اعلام می‌شود.

وی در تشریح روند برگزاری آزمون آنلاین، عنوان کرد: برگزاری آزمون از طریق سامانه آزمون آنلاین با هدف شفاف‌سازی، امکان داده‌پردازی با سرعت بالا، توان توسعه شاخص‌ها و کاهش شدید زمان فرایند اعلام نتایج صورت می‌گیرد.

نظری یادآور شد: نظر به میزان حجم بالای متقاضیان شرکت کننده، بکارگیری آزمون آنلاین می‌تواند در صحت و دقت عملکرد قوه قضاییه تاثیرات چشم‌گیری داشته باشد و سرعت و دقت در اعلام نتایج را نیز افزایش دهد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *