گفت‌وگو|

سیدی: از خداحافظی تلخی که داشتم خیلی ناراحتم/ می‌خواهم مربیگری در راگبی را ادامه دهم

8:35 - 20 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۳۸۲۵
دسته بندی: ورزشی ، سایر حوزه ها
سیدی: از خداحافظی تلخی که داشتم خیلی ناراحتم/ می‌خواهم مربیگری در راگبی را ادامه دهم
کاپیتان تیم ملی راگبی بانوان گفت‌: می‌خواهم ورزش حرفه‌ای را مدتی کنار بگذارم و کمی استراحت کنم، اما هدفم مربیگری در رشته‌ای است که در آن تخصص دارم.

آزاده سیدی، کاپیتان تیم ملی راگبی بانوان در گفت‌وگو با میزان، درباره تصمیمش بر خداحافظی از بازی‌های ملی و باشگاهی، اظهار داشت: شروع راگبی من از سال ۱۳۸۶ بود و به دلیل هیجانی که این رشته توپی برایم داشت آن را انتخاب و به صورت حرفه‌ای دنبال کردم. متاسفانه به دلیل اینکه همزمان بازیکن تیم ملی کبدی بودم، نمی‌توانستم در خیلی از مسابقات شرکت کنم، اما با این وجود ۷ قهرمانی و یک نایب قهرمانی لیگ کشور را در کارنامه دارم. همچنین سال ۲۰۱۵ به همراه تیم‌ملی به مسابقات انتخابی المپیک رفتم و در کارنامه ورزشی‌ام سومی غرب آسیا در سال ۱۴۰۰ را هم دارم.

وی درباره دلیل خداحافظی‌اش از ورزش حرفه‌ای، گفت: دلیل اینکه از راگبی خداحافظی کردم فقط آسیب‌دیدگی بود. همچنان راگبی را عاشقانه دوست دارم و واقعاً از خداحافظی تلخی که داشتم خیلی ناراحتم. می‌خواهم ورزش حرفه‌ای را مدتی کنار بگذارم و کمی استراحت کنم، اما هدفم مربیگری در رشته‌ای است که در آن تخصص دارم.

سیدی درباره آینده راگبی ایران خاطرنشان کرد: آینده درخشانی پیش روی راگبی ایران است و به نظرم تبدیل ساختار این رشته از انجمن به فدراسیون گام مهمی برای پیشبرد برنامه‌های این رشته المپیکی بود. امیدوارم مسئولان ورزش کشور نگاه ویژه‌تری به راگبی خصوصاً راگبی بانوان داشته باشند و در درجه اول مسابقات زیادی برای تیم ملی تدارک ببینند. راگبی ایران در صورتی که مانند سایر رشته‌های المپیکی مورد توجه قرار گیرد، توانایی رسیدن به المپیک را دارد.

انتهای پیام/


برچسب ها: راگبی

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *