رئیس کل دادگستری زنجان: نصب کنتور‌های هوشمند بر روی چاه‌های کشاورزی ضروری است

13:09 - 19 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۳۷۷۵
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
رئیس کل دادگستری زنجان: نصب کنتور‌های هوشمند بر روی چاه‌های کشاورزی ضروری است
 رئیس کل دادگستری زنجان بر ضرورت نصب کنتور‌های هوشمند بر روی چاه‌های کشاورزی برای جلوگیری از هدر رفت آب و برداشت‌های غیر مجاز تأکید کرد.

خبرگزاری میزان- حجت‌الاسلام والمسلمین علی فرجی برحق در ششمین جلسه شورای حفظ حقوق بیت‌المال و صیانت از حقوق عامه، ضمن تقدیر از زحمات و تلاش‌های اعضای این شورا گفت: مسئولیت در شورای حفظ حقوق بیت المال، یک مسئولیت معنوی است، چرا که سازوکار‌ها در راستای حفظ حقوق بیت‌المال و هم جلوگیری از تضییع آن است که باید مورد اهتمام بیشتر قرار گیرد.

 وی با بیان اینکه صدور اسناد مالکیت برای اراضی کشاورزی باید بر اساس قوانین و مقررات صادر شود، افزود:اجرای قانون در همه امورات در ابعاد مختلف بویژه در صدور سند برای اراضی کشاوری از بروز برخی مشکلات جلو گیری خواهد کرد و انتظار ما از مسئولان امر در این بخش رعایت مقررات است.

رئیس کل دادگستری زنجان با اشاره به موضوع کم آبی در استان به‌ویژه در بخش کشاورزی اظهار کرد: سیاست همه مسئولان در این مقوله کمک به کشاورزان و توسعه کشاورزی است، نصب کنتور‌های هوشمند برای چاه‌های کشاورزی ضمن مدیریت منابع آب‌های زیرزمینی از هدر رفت آب و برداشت‌های غیر مجاز جلوگیری می‌کند، امری ضروری است که اداره آب منطقه‌ای اهتمام لازم برای نصب کنتور‌های هوشمند برای تمامی چاه‌های کشاورزی اقدام کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین فرجی برحق گفت: تلاش شورای حفظ حقوق بیت‌المال و صیانت از حقوق عامه در راستای پیگیری و حل مشکلات است، بنابراین اعضای این شورا اهتمام جدی با اشرافیت کامل بر موضوع کمک کنند تا بتوانیم تصمیمات پایدار و موثر در حل موانع و مشکلات در جلسات اتخاذ کنیم.

در ابتدای این جلسه اعضای حاضر در جلسه گزارشی از اقدامات و برنامه‌های حوزه تحت امر در موضوعات مختلف بیان کردند.

انتهای پیام/ 


برچسب ها: زنجان دادگستری

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *