معاون درمان وزارت بهداشت: ششمین دوره انتخابات نظام پرستاری با دقت و شفافیت کامل برگزار شد

12:39 - 18 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۳۵۷۱
معاون درمان وزارت بهداشت: ششمین دوره انتخابات نظام پرستاری با دقت و شفافیت کامل برگزار شد
رئیس شورای عالی سازمان نظام پرستاری با بیان اینکه تمامی مراحل اخذ رای در انتخابات شورای عالی سازمان نظام پرستاری با شفافیت کامل انجام شد، افزود: در این انتخابات، از میان ۱۹۷ فرد منتخب در نهایت ۲۵ نفر عضو اصلی و ۵ نفر علی‌البدل برای شورای عالی انتخاب شدند.

خبرگزاری میزان- به گزارش وبدا، سعید کریمی در نشست اعطای اعتبارنامه منتخبان ششمین دوره شورای عالی سازمان نظام پرستاری که با حضور وزیر بهداشت و جمعی از معاونان و مدیران ارشد وزارت بهداشت در سالن شهید سردار سلیمانی وزارت بهداشت برگزار شد، بر تاکید به رقابت و سبقت در قرآن کریم اشاره کرد و گفت: این مسابقه نیز با نیت پاک شما و در مسیر خیر خدمت رسانی به انسان‌های دردمند صورت گرفته است.

وی با محکوم کردن اقدام تروریستی چهارشنبه هفته گذشته در کرمان و نیز اقدامات رژیم صهیونیستی در غزه گفت: جنایات اخیر داعش در شهید کردن مردم کرمان نشان دهنده ترس آن‌ها از زائران شهید سلیمانی است. جنایات رژیم صهیونیستی به ویژه در بمباران مراکز درمانی و قربانی کردن بیماران، کودکان و زنان، ضعف این رژیم را نمایان کرد.

رئیس ستاد اجرایی مرکزی ششمین دوره انتخابات هیات مدیره‌های شهرستان‌ها و شورای عالی سازمان نظام پرستاری در خصوص برگزاری انتخابات ششمین دوره سازمان نظام پرستاری، گفت: از ۲۷ اردیبهشت ماه و پس از دریافت ابلاغ از سوی وزیر بهداشت، فرآیند انتخابات به صورت رسمی آغاز و کمیته اجرایی مرکزی برگزاری انتخابات تشکیل و احکام مربوطه صادر شد.

به گفته کریمی، آیین نامه ارسالی از سوی سازمان نظام پرستاری دریافت شد و از لحاظ حقوقی و فنی و اعلام مغایرت‌های آن با قانون به سازمان صورت گرفت و نهایتا آیین نامه اصلاحی در ۲۱ تیر ماه ابلاغ شد.

معاون درمان وزارت بهداشت افزود: همزمان تیم اجرایی مرکزی برگزاری انتخابات با انتخاب ۹ نفر از همکاران ستاد معاونت درمان وزارت بهداشت تشکیل شد. دانشگاه‌ها بین اعضای تیم اجرایی تقسیم و اطلاع رسانی و ارتباط با رابطین هر دانشگاه شبانه روزی انجام می‌شد. همچنین بیش از ۱۴ جلسه در معاونت درمان با حضور نمایندگان کمیته‌های اجرایی و نظارت همگام با مراحل اجرایی آیین نامه برگزار شد.

وی با اشاره به مجاز بودن ۲۶۳ هزار و ۳۴۳ نفر برای شرکت در این دوره از انتخابات سازمان نظام پرستاری، یادآور شد: ۱۷۱ حوزه انتخاباتی تشکیل شد که نسبت به دوره قبل ۲۵ حوزه جدید اضافه شد. همچنین تعداد شهرستان‌ها و کاندیدا‌ها نسبت به دور قبل ۱۶ درصد رشد داشت.

وی با بیان اینکه در این دوره به منظور دریافت و تبادل اطلاعات برخط و انتشار اخبار، پورتال اختصاصی انتخابات راه اندازی شد، افزود: ثبت نام اولیه داوطلبان حوزه‌ها با مراجعه حضوری آن‌ها و ارائه مدارک شناسایی به حوزه‌های ثبت اطلاعات صورت گرفت و احراز هویت و ثبت اطلاعات داوطلبان در پورتال اختصاصی هر دانشگاه توسط کارشناسان دانشگاه انجام شد.

کریمی میانگین سنی ثبت نام کنندگان را ۳۹ سال عنوان کرد و گفت: جوان‌ترین فرد ثبت نام کننده ۲۰ و مسن‌ترین فرد، ۷۰ سال داشت. بیشترین مدرک شرکت کننده در انتخابات نیز کارشناسی بود. ۹۷ درصد از داوطلبان تایید صلاحیت شدند و انتخابات با مشارکت ۳ برابری جامعه پرستاری نسبت به سال گذشته، برگزار شد.

معاون درمان وزارت بهداشت یادآور شد: فرآیند رای گیری با اخذ رای به صورت کتبی براساس آیین نامه انجام و اصالت سنجی رای دهندگان از طریق احراز هویت افراد از طریق سرویس ثبت احوال و تایید آنلاین عضویت در سازمان نظام پرستاری و اعتبار کارت عضویت از طریق سایت election.salamat.gov.ir صورت گرفت.

کریمی تعداد صندوق‌های رای برای ششمین دوره انتخابات سازمان نظام پرستاری در کشور را ۶۵۹ صندوق شامل ۴۱۹ مورد ثابت و ۲۴۰ مورد سیار دانست و گفت: قطعا حضور فعال و موثر پرستاران در فعالیت‌هایی که منجر به سلامتی جامعه و ارائه خدمت به مردم می‌شود، ستودنی است و امیدواریم منتخبان بتوانند با همکاری یکدیگر جهت پشبرد اهداف حوزه پرستاری گام بردارند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *