۱۳۵ هکتار از اراضی زراعی در ماهدشت به وضع سابق اعاده شد/ تخریب ۱۵ راه اختصاصی غیرمجاز

11:50 - 18 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۳۵۴۹
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
۱۳۵ هکتار از اراضی زراعی در ماهدشت به وضع سابق اعاده شد/ تخریب ۱۵ راه اختصاصی غیرمجاز
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز گفت که در عملیات مقابله‌ای، از تغییر کاربری ۱۳۵ هکتار از اراضی کشاورزی و زراعی به ارزش ۸۱۰۰ میلیارد تومان جلوگیری به عمل آمد.

خبرگزاری میزان - حسن مددی با بیان جزئیات اجرای یک فقره مقابله با تغییر کاربری غیرمجاز اراضی زراعی در «ماهدشت» کرج گفت: در پی گزارش جهاد کشاورزی شهرستان کرج، نسبت به اعمال تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی اقدام و از تغییر کاربری برنامه‌ریزی شده به وسعت ۱۳۵ هکتار جلوگیری به عمل آمد.

با تغییر کاربری ۱۳۵ هکتار از اراضی زراعی در «ماهدشت» مقابله شد/ تخریب ۱۵ راه اختصاصی غیرمجاز
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز اضافه کرد: این اراضی در بخش مرکزی کرج و در منطقه موسوم به «اراضی منطقه بغدادی ماهدشت» واقع شده بودند که با حضور نماینده دادستان، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج، یگان امداد استان، کلانتری ماهدشت، فرماندهی یگان حفاظت اراضی استان البرز، شهردار ماهدشت و ادارات خدمات‌رسان اقدامات قانونی انجام شد.

وی با اشاره به اینکه اراضی در معرض تغییر کاربری بیش از ۱۳۵ هکتار و به ارزش ۸۱۰۰ میلیارد تومان بود متذکر شد: در این عملیات تفکیک و قطعه بندی به تعداد ۹۵ مورد، دیوارکشی ۹۵ مورد، ویلا و فضای سرپوشیده ۱۲ مورد، دپوی مصالح ۴۰ مورد، ایجاد راه اختصاصی غیرمجاز ۱۵ مورد و قطع انشعاب غیرمجاز به تعداد ۲۲ مورد به انجام رسید.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *