زمان وقوع حادثه در تماس با سامانه ۱۲۵ به چه نکاتی توجه کنیم؟

10:46 - 18 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۳۵۲۶
زمان وقوع حادثه در تماس با سامانه ۱۲۵ به چه نکاتی توجه کنیم؟
نکاتی که شهروندان در هنگام وقوع هر نوع حادثه، در زمان تماس با سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی باید رعایت کنند.

خبرگزاری میزان- به گزارش شهر، هر لحظه ممکن است که حادثه‌ای در هر نقطه رخ دهد، حریق، سقوط در چاه و یا موارد مشابه، اما در هنگام تماس با سامانه ۱۲۵ به چه نکاتی باید توجه کرد. در ابتدا شهروندان باید خونسردی خود را حفظ کنند و آدرس محل حادثه را به شکل دقیق به اپراتور سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اعلام کنند.

به دلیل تشابه اسمی بسیار از خیابان و کوچه‌های شهر بهتر است که آدرس را از میدان و خیابان اصلی شروع کنید. اگر آدرس محل حادثه پیچیده است، یک نفر را برای راهنمایی آتش‌نشانان در مسیر قرار دهید. حتما بعد از تماس با اپراتور سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، تلفن خود را در دسترس نگه دارید، اپراتور‌های ستاد فرماندهی هر لحظه ممکن است که برای کسب اطلاعات تکمیلی با شما تماس بگیرند و پاسخ‌گو نبودن شما ممکن است که مشکلاتی ایجاد شود.

جزئیات مربوط به حادثه را خیلی دقیق به کارشناس مرکز پاسخگویی ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی اعلام کنید، چون آن‌ها متناسب با اطلاعات شما نیرو و تجهیزات به محل حادثه اعزام می‌کنند.

همچنین سعی کنید با مدیریت خود مسیر منتهی به محل حادثه را برای عبور و مرور نیرو‌های سازمان آتش‌نشانی باز نگه دارید.

شغل آتش‌نشانی به دلیل شرایط فیزیکی سخت، خطرناک و نیاز به آمادگی جسمانی و روحی بالا، از مشاغلی است که از پرتنش‌ترین و پرفشارترین شغل‌ها محسوب می‌شود. همچنین شرایط جوی و محیطی نامطلوب، خطرات حاصل از حریق، احتمال وقوع حوادث ناگوار و تأثیرات ذهنی و فیزیکی طولانی مدت، این شغل را به یکی از مشاغل پرچالش تبدیل کرده است. هر چقدر شهروندان اطلاعات درست و دقیقی از حادثه به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی بدهند، کمک شایانی به آتش نشانان خواهد بود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *