اولویت‌های پژوهشی معاونت پرستاری وزارت بهداشت در حوزه‌های مختلف خدمات پرستاری اعلام شد

9:19 - 17 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۳۳۱۶
اولویت‌های پژوهشی معاونت پرستاری وزارت بهداشت در حوزه‌های مختلف خدمات پرستاری اعلام شد
معاون پرستاری وزارت بهداشت اولویت‌های پژوهشی این معاونت در حوزه‌های مختلف خدمات پرستاری را به دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی اعلام کرد.

خبرگزاری میزان- به گزارش وبدا، در نامه عباس عبادی به دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور آمده است: نظر به اهمیت پژوهش در ارتقای کیفیت مراقبت‌های پرستاری، ابیمار و کاهش هزینه‌های سلامت و با عنایت به تاکید وزیر بهداشت مبنی بر تشکیل کارگروه تحقیق و توسعه در تمامی معاونت‌های وزارت با هدف ایجاد مجموعه‌ای خلاق و پیشرو در جهت ارتقای کمی و کیفی نظام سلامت، این معاونت در صدد برآمد تا جهت تسهیل سیاستگذاری، مدیریت خدمات و برنامه ریزی و ارائه مراقبت‌های مبتنی بر شواهد، به تعیین اولویت‌های پژوهشی مبادرت ورزد.

براین اساس عناوین پژوهشی پیشنهادی کارگروه تحقیق و توسعه معاونت پرستاری پس از بررسی و نهایی سازی با ۳۹ عنوان و در محور‌های "مدیریت منابع انسانی، اقتصاد پرستاری و هزینه ها، مدل‌های مختلف مراقبتی، مدل‌ها و مراقبت‌های پرستاری، مدیریت مراقبت، فناوری اطلاعات – الکترونیک‌سازی، پایش و ارزشیابی خدمات، جوانی جمعیت و حمایت ازخانواده" تدوین و ابلاغ شد.

بدیهی است این عناوین می‌تواند جهت انجام طرح‌های پژوهشی و یایان‌نامه‌های دانشجویان تحصیلات تکمیلی مورد استفاده قرار گرفته و نتایج آن جهت سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی به این معاونت اعلام شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *