گفت‌وگو|

تعدد سامانه‌های دولتی یکی از عوامل کلاهبرداری در حوزه لینک‌های آلوده است

7:50 - 23 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۲۳۸۷
دسته بندی: جامعه ، عمومی
تعدد سامانه‌های دولتی یکی از عوامل کلاهبرداری در حوزه لینک‌های آلوده است
معاون فرهنگی اجتماعی پلیس فتا فراجا گفت: تعدد سامانه‌های دولتی موجب افزایش کلاهبرداری در حوزه لینک‌های آلوده می‌شود و برای برطرف کردن این معضل باید زیرساختی ایجاد شود تا تمام سامانه‌های دولتی زیر مجموعه یک سامانه قرار گیرند.

سرهنگ رامین پاشایی در گفت‌وگو با میزان ضمن اشاره به اینکه یکی از معضلاتی که موجب افزایش کلاهبرداری در حوزه لینک‌های آلوده می‌شود، تعدد سامانه‌های دولتی است، گفت: در بیشتر کشور‌های دنیا ارائه خدمات عمومی به هموطنان از طریق سامانه و ثبت نام انجام می‌شود و کشور ما هم از این قائده مستثنی نیست اما بیشتر کشور‌های دنیا یک نرم افزار مادر و کلی دارند و تمام سازمان‌های دولتی و خدمات دهنده که قرار است اطلاع‌رسانی عمومی و ثبت‌نام داشته باشند، زیر مجموعه آن نرم افزار قرار می‌گیرند و با گرفتن داشبرد شروع به فعالیت می‌کنند.

وی با انتقاد از نبود چنین نرم افزاری در کشور ادامه داد: از صبح که از خواب بیدار می‌شویم با تبلیغات و اطلاع رسانی‌های مختلف در مورد مسکن، ثبت نام کتاب درسی، کارت سوخت، خودرو ... مواجه هستیم و اطلاع رسانی از طریق سامانه‌های متعدد دولتی انجام می‌شود و هموطنان دچار سردگمی می‌شوند.

معاون فرهنگی اجتماعی پلیس فتا فراجا افزود: پیشنهاد و پیگیری پلیس فتا این است که از آنجایی که ما هم مثل بسیاری از کشور‌های دنیا خدماتمان را از طریق دولت الکترونیک ارائه می‌دهیم باید زیر ساختی ایجاد شود که تمام سامانه‌های دولتی زیر مجموعه یک سامانه قرار گیرند و مردم با یک سامانه کار کنند چرا که تعدد سامانه‌های دولتی یکی از معضلاتی است که موجب می‌شود مردم در دام مجرمان سایبری گرفتار شوند.انتهای پیام/

 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *