۵۰۰ مورد دیوارکشی و ۷۰ ویلای در حال ساخت در چهارباغ تخریب شد

15:19 - 27 آذر 1402
کد خبر: ۴۷۴۹۹۰۷
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
۵۰۰ مورد دیوارکشی و ۷۰ ویلای در حال ساخت در چهارباغ تخریب شد
دادستان عمومی و انقلاب چهارباغ استان البرز گفت: در دو روستای این حوزه قضایی از تغییر کاربری ۲۶۰ هکتار به ارزش ۱۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان جلوگیری شد.

خبرگزاری میزان - شاپور صفری با بیان اینکه در یک عملیات دو مرحله‌ای در این حوزه قضایی از تغییر کاربری مجموعا ۲۶۰ هکتار پیشگیری شده است گفت: این اراضی زراعی در معرض تغییر کاربری در روستا‌های «اقدسیه» و «قوهه» واقع بودند که پس از گزارش جهاد کشاورزی شهرستان، با دستور قضایی و حضور نماینده دادستان عملیات مقابله‌ای اجرا شد.

دادستان عمومی و انقلاب چهارباغ با بیان اینکه محوطه‌ای که نسبت به اعمال قانون در آن اقدام شد وسعت ۲۶۵ هکتاری را دربر داشت تصریح کرد: در این عملیات، دیوارکشی به تعداد ۵۰۰ مورد، ویلا و بنای غیرمجاز ۷۰ مورد، دپوی مصالح ۴۷ مورد، آلاچیق ۲۲ مورد، استخر ۲۵ مورد و محوطه سازی ۶۴ مورد اعمال قانون شد.

وی ارزش اراضی‌ای که از تغییر کاربری آن جلوگیری شده است را ۱۵ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد و متذکر شد: این اعمال قانون در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها است که ماموران جهاد کشاورزی را موظف می‌کند با حضور نماینده دادستان، راسا نسبت به قلع و قمع بنا و مستحدثات غیرمجاز اقدام و وضعیت اراضی را به حالت اولیه اعاده کند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *