سرلشکر سلامی: هیچکس جرات جسارت به ملت و سرزمین ایران را ندارد

12:47 - 23 آذر 1402
کد خبر: ۴۷۴۹۳۸۰
دسته بندی: سیاست ، دفاعی و مقاومت
سرلشکر سلامی: هیچکس جرات جسارت به ملت و سرزمین ایران را ندارد
فرمانده کل سپاه گفت: اقتدار ایران اسلامی میراث ماندگار شهیدان است و آن‌ها به همراه مردم ایران سازندگان تاریخ و تمدن و شکوه ایران هستند.

خبرگزاری میزان- به گزارش دفاع‌پرس، سردار سرلشکر پاسدار «حسین سلامی» امروز (پنج‌شنبه) در آئین یادواره ۱۰ هزار شهید آذربایجان شرقی در سالن ورزشی پورشریفی تبریز اظهار داشت: این اقتدار ایران اسلامی میراث ماندگار شهیدان است و آن‌ها به همراه مردم ایران سازندگان تاریخ و تمدن و شکوه ایران هستند.

وی افزود: شهیدان عامل هستی، بقا، حیات و تامین حیات ما و صخره‌های مستحکم هستند که این سرزمین بر پیکره آن‌ها ایستاده است.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: خانواده‌های شهدا کوه صبر و استقامت هستند که زیباترین جلوه‌های ایثار را نشان دادند و چشم و چراغ و نورچشم ملت ایران هستند و به واسطه آن‌ها ایران سربلند قوی، پرافتخار، محبوب و معتبر شده است.

سرلشکر سلامی اظهار کرد: شهیدان ما را به اوج قله افتخار رساندند و در زمان کنونی در هر نقطه از جهان که با سیاستمداران و شخصیت‌ها صحبت می‌شود، با احترام از ایران سخن می‌گویند.

وی با بیان اینکه دشمنان همچنان دنبال این هستند که ملت‌های مسلمان را از حقوق خود محروم کنند، گفت: آن‌ها می‌خواهند همانند فلسطین سرزمین‌های مسلمانان را اشغال کنند، نمونه آن حمله به غزه و بمباران این سرزمین است و بیمارستان‌ها را به میدان جنگ تبدیل کرده و خانه‌ها را بمباران می‌کنند، کودک‌کشی افتخار آنان است و پیروزی خود را در به شهادت رساندن انبوهی از ملت‌ها و کودکان، پیرمردان و پیرزنان می‌دانند.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه اکنون در بین ملت‌های جهان نفرت عمومی از آن‌ها به وجود آمده است، ادامه داد: همه ملت‌ها به میدان حمایت از فلسطین و اعلام انزجار از جنایت‌های رژیم صهیونیستی آمده اند.

وی با تاکید بر اینکه آذربایجان از یک تاریخ درخشان در منظومه استقلال و آزادی و اسلام‌خواهی ایران بزرگ برخوردار است، گفت: آذربایجان همیشه بیرق‌دار آزادی و استقلال بود و پیشگام در حرکات ضداستکباری بوده است.

سرلشکر سلامی ادامه داد: آذربایجان پرچمدار نهضت مشروطه است و با علمای بزرگ خود نقش بزرگ ایفا کرده است و این خطه علمای بزرگی علمی و دینی را در سپهر علمی و دینی خود پرورش داده است.

وی خاطرنشان کرد: علمای بزرگی همانند علامه امینی، جعفری و طباطبایی و سایرین در مجموعه کهشکشان درخشان هستند و هنوز هم نگاه آن‌ها سیراب کننده اجتماع عموم و معارف است.

فرمانده کل سپاه به شهدای محراب آذربایجان اشاره کرد و گفت: آیت‌الله شهید قاضی طباطبایی، آیت الله شهید مدنی هر دو اسوه وارستگی، تقوا و تواضع و پارسایی بودند و همچون عالمان بزرگی که امروز هدایت‌گر جامعه هستند.

وی بیان داشت: نماینده، ولی فقیه در این استان خود یک عالم بزرگی است که محبوب دل همه مردم شده است.

سرلشکر سلامی خاطرنشان کرد: بزرگترین افتخار این سرزمین وجود رهبر معظم انقلاب اسلامی است که شخصیت ایشان ریشه عمیقی در این سرزمین دارد؛ ایشان رهبر جهان اسلام و جهان بشریت هستند و آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی که میراث ماندگار مجاهدت رهبر کبیر انقلاب اسلامی است را برای نجات بشریت از ظلم ظالمان و جنگ با جاهلان مدرن، هدایت می‌کنند.

وی ابراز کرد: مردمان این سرزمین مردمان حماسه، وفاداری، ایثار و فداکاری هستند؛ ۱۰ هزار شهید گلگون کفن و جوان این سرزمین با بدرقه همسران و پدران و مادران راهی دفاع مقدس شدند.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: این حجم از ایثارگران و جانبازان و شهدا در راس شکوه ایران جای گرفته؛ مردم آذربایجان در ۲۹ بهمن سال ۵۶ پیشگام بودند. در حماسه ۸ دی سال ۸۸ هم مردم تبریز پیشگام بوده و یک روز زودتر به میدان رفتند.

سرلشکر سلامی بیان کرد: شهدای این سرزمین همانند ستاره درخشان در کهکشان عظمت این خطه می‌درخشند؛ شهدایی همچون شهید باکری یک کوه از معرفت و تواضع بود.

وی افزود: شهید یاغچیان، علی تجلایی، شفیع‌زاده و ... شهدایی بودند که سوسنگرد را نجات دادند، حماسه آفریدند و همه مدیون آنان هستیم.

فرمانده کل سپاه گفت: عاشورائیان نام‌هایی مثال‌زدنی هستند، برای مثال اگر به گلزار شهدای تبریز سر بزنید خواهید دید که در همه عملیات‌ها شهید دارید.

وی ادامه داد: شهدایی که در کربلاها، شلمچه‌ها، کوه‌های کردستان افتخار آفریدند، از الوند عبور کردند و با لشکری غیور و مردمی با صلابت و با ایمان پیشگام شدند که هیچ کلمه‌ای قادر به توصیف ایثار مردم این خطه نیست.

سرلشکر سلامی در ادامه سخنان خود یادآور شد: سه شهید بر بالین ارس آرمیده‌اند که نشان از همین مقاومت و ایثار مردم آذربایجان است.

وی گفت: شهدای شما از مرز‌ها هم عبور کردند و پیکر زیادی از آن‌ها از سوریه و عراق آمد و این همان حب به اهل بیت (ع) و انقلاب اسلامی است و در واقع این شکوه ستودنی است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب به صورت کامل در خصوص آذربایجان و این کنگره صحبت کردند، افزود: ایشان آذربایجان را به خوبی می‌شناسند و با عبارات دقیق و پرمفهوم واقعیت شخصیت این مردمان سرزمین را توصیف می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: این شهدایی که امروز ما را دور هم جمع کرده‌اند در طولانی‌ترین و نابرابرترین جنگ حضور داشتند و حماسه‌های ماندگار آفریدند که الگو جهانی هستند.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه در دفاع مقدس همه دشمنان دست در دست هم داده بودند تا نور اسلام را خاموش کنند و اجازه ندهند ملت عزیز ایران آزاد و حاکم بر سرنوشت خویش باشند، گفت: دشمن می‌خواست تا ما در میدان آن‌ها باشیم و هر چیزی که آن‌ها برای ما در نظر گرفته‌اند را زندگی کنیم، می‌خواستند بگویند مسلمانان نمی‌توانند صاحب قدرت باشند، آن‌ها می‌خواستند ما را ضعیف نگه دارند، ولی مجاهدت حضرت امام و مقاومت مردم اجازه نداد دشمن دست از پا دراز کنند.

وی گفت: آرایش نظامی و قدرت مردمی ایران در برابر دشمن شکل گرفت و تماما در مقابل آن‌ها ایستادند؛ در جغرافیای جهان جایی برای ملت‌های ضعیف نیست و باید قدرتمندانه برای آرمان‌های خود ایستاد و شهدای ما همین کار را کردند.

فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه لشکر ۳۱ عاشورا نقش تاریخی و ابدی از خود و مقاومت ساخت، گفت: همیشه سپاه بهترین فرماندهان را در دفاع مقدس داشته است. شهید باکری فرماندهی بود که خلوص و تواضع و نبوغ فراوان داشت.

وی ادامه داد: فرماندهان بسیار خوبی در سپاه عاشورا راهنما و فرمانده شدند که این حماسه‌ها را حفظ کنند.

سرلشکر سلامی متذکر شد: ایران در حال پیشرفت بوده و قدرتمند شده است و به برکت خون شهدا که به ما ایران قوی تحویل دادند و رفتند.

وی با تاکید بر اینکه شهدا ما را به قله عزت و افتخار رساندند، گفت: شهدا به ما ایران شکت ناپذیر، ایران مقتدر، در حال پیشرفت، ایرانی که از صخره‌های سخت اقتصادی عبور کرده، ایرانی که تهاجم فرهنگی را ساقط کرد، ایرانی که جوانانش به یاری مظلوم می‌شتابند، ایرانی که رهبرش تجسم الهام بخشی روح مقاومت است و در رویداد‌های سخت تاریخ ایستاده است، هدیه کردند.

سرلشکر سلامی ادامه داد: فرمانده سپاه عاشورا و شهدا شخصیت ایران را در جهان پرشکوه کرده‌اند، هر جا بروید در مورد ایران با اعتماد و افتخار صحبت می‌کنند و هیچ‌کسی جرات جسارت به این سرزمین ندارد و این میراث جاودان شهداست.

وی گفت: شهدا ما را از قهرمانان افسانه‌ای رستم و سهراب بی‌نیاز کردند و خشنودیم در فضایی هستیم که خانواده شهدا همچون سرو استقامت دارند، زندگی می‌کنیم، زیرا آن‌ها نور چشمان امت اسلامی هستند و به واسطه عزیزان آن‌ها ایران بیمه شد و رو به رشد بوده و ایرانی است که شهدا با خون ساختند.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه دشمنان به دنبال این هستند که ما را نابود کنند، گفت: دشمنان اسلام فلسطین را اشغال کرده و مردم را آواره کردند، صهیونیست‌ها بیمارستان‌ها را به میدان جنگ تبدیل کرده و اجازه نمی‌دهند کسی دستش به آب برسد؛ کارشان کودک‌کشی است و پیروزی برای آن‌ها صرفا کشتن زن و افراد مسن و کودکان است و این نفرت جهانی را نسبت به رژیم صهیونیستی برانگیخته است.

وی گفت: نفرت جهانی نسبت به صهیونیست‌ها دیگر مسلمان و غیرمسلمان نمی‌شناسد و دیگر حتی بغل گوش کاخ سفید، خیابان‌های لندن و اروپا علیه صهیونیست‌ها قیام کرده‌اند.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه صهیونیست‌ها وقتی نمی‌توانند وجود زن و کودک فلسطینی را تحمل کنند یعنی ضعیف بوده و به فروپاشی‌اشان چیزی نمانده است، ادامه داد: آمریکا اخلاق را باخته، نمی‌داند که هنوز نمی‌توان با کشتن انسان‌های مظلوم پیروزی را به دست آورد.

وی اضافه کرد: آن‌ها به تدریج صحنه سیاست را هم خواهند باخت، شاید روزی ملت‌ها تصور می‌کردند آمریکا سرزمینی با احترام به حقوق بشر زندگی کرده و به آن معتقد است، ولی دیگر همه به افکار پوسیده آمریکا پی برده‌اند و فهمیده‌اند که آمریکا کاری جز شکنجه، محاصره ملت‌ها و ظلم در دنیا و طرفدار ظالم بلد نیست.

فرمانده کل سپاه گفت: آمریکا در اقتصاد هم شکست خواهد خورد و فلسطین به برکت مقاومت پیروز خواهد شد و جهان سراغ ندارد ظالمی بتواند بر مظلوم چیره شود.

سرلشکر سلامی اضافه کرد: قبل از این قدرت‌های شیطانی بی‌شماری بودند که به دست مظلومان از هم پاشیده‌اند و قطعا مردم فلسطین پیروز این میدان خواهد بود و یقین بدانید که صبح پیروزی به لطف الهی نزدیک است و به این زودی‌ها شاهد این شکوه عظمت و پیروزی خواهیم بود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *