کاهش ۸ کیلومتر از مسیر اضافی شهروندان با افتتاح زیرگذر کوهک

12:44 - 18 آذر 1402
کد خبر: ۴۷۴۸۴۱۶
کاهش ۸ کیلومتر از مسیر اضافی شهروندان با افتتاح زیرگذر کوهک
سرپرست سازمان مهندسی و عمران شهر تهران گفت: افتتاح زیرگذر کوهک و راست‌گرد گل‌ها باعث کاهش ۸ کیلومتری مسیر شهروندان منطقه ۲۲ می‌شود.

خبرگزاری میزان- به گزارش شهر؛ آیین افتتاح زیرگذر کوهک و راست‌گرد گل‌ها صبح امروز (شنبه ۱۸ آذرماه) در قالب هشتادوپنجمین شنبه‌های امید و افتخار با حضور شهردار تهران و مدیران شهری برگزار شد.

مهدی صداقتی، سرپرست سازمان مهندسی و عمران شهر تهران در این مراسم، گفت: امروز شاهد سومین افتتاحیه پروژه‌های عمرانی سازمان مهندسی در سال ۱۴۰۲ هستیم. این افتتاح بخشی از ۹۸ پروژه اصلاح تقاطعی است که بناست در این دوره مدیریت شهری محقق شود، که در نتیجه آن مجموعا حدود ۷۰۰ کیلومتر از مسیر مردم کاسته خواهد شد و همین امر تاثیر به سزایی در وقت شهروندان و کاهش آلودگی خواهد داشت.

وی ادامه داد: سال ۱۳۹۶ بعد از افتتاح پروژه شهید همدانی محلات منطقه ۲۲ گسست جغرافیایی پیدا کردند، برای حل این معضل امسال تکمیل تقاطعات در دستور کار معاونت فنی عمران قرار گرفت در همین راستا سال گذشته پروژه کاج_گل‌ها در همین نزدیکی به بهره‌برداری رسید و افتتاح آن گره بسیار بزرگی از منطقه باز کرد.

صداقتی گفت: پروژه زیرگذر کوهک نیز ۷۰۰ متر طول دارد. رمپ کناری این پروژه دسترسی‌های شمال به جنوب بلوار کوهک را ایجاد می‌کند و راستگرد این پروژه نیز دسترسی از شمال کوهک به غرب بزرگراه همدانی را میسر می‌کند و باعث کاهش ۸ کیلومتری مسیر شهروندان این منطقه خواهد شد.

سرپرست سازمان مهندسی و عمران شهر تهران ادامه داد: پیشرفت پروژه کوهک در مهرماه ۱۴۰۱ با تعویض پیمانکار روند مناسبی به خود گرفت و با همت شهرداری منطقه نیز معارضین ملکی_تاسیساتی پروژه رفع شد. از مشخصات این پروژه اجرای گالری آب‌های سطحی است تا در مواقع بارندگی شاهد آبگرفتگی در این نقطه نباشیم.

وی در پایان گفت: ۵۵ هزار متر مکعب خاکبرداری، ۵ هزار متر مکعب خاکریزی و ۴/۵۰۰ تن بتن غلطکی از جزییات این پروژه است. ۱۳۰ میلیارد هزینه اجرای پروژه به قیمت روز بوده است. پروژه دوم امروز نیز پروژه راستگرد گلهاست که افتتاح خواهد شد و یک مسیر ۱۲ کیلومتری را به مسیر ۲۴۰ متری تبدیل خواهد کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *