تسریع ۳۶ درصدی در اجرای پروژه‌های توسعه محلی نسبت به سال گذشته

11:50 - 15 آذر 1402
کد خبر: ۴۷۴۷۹۹۹
تسریع ۳۶ درصدی در اجرای پروژه‌های توسعه محلی نسبت به سال گذشته
مدیرکل دفتر پایش برنامه، کنترل پروژه و ارزیابی عملکرد شهرداری تهران از تسریع ۳۶ درصدی در اجرای پروژه‌های توسعه محلی نسبت به سال قبل خبر داد و گفت: در پروژه‌های توسعه محلی تا پایان آبان ماه پیشرفت ۷۹ درصدی داشته‌ایم.

خبرگزاری میزان- به گزارش شهر، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران، محمد امیرآبادی گفت: پروژه‌های تملک دارایی سرمایه‌ای شهرداری تهران در ۸ ماه نخست امسال، ۴۸ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که این رقم در مقایسه با پیشرفت هشت ماهه ۳۴ درصدی سال گذشته، ۱۴ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: درباره ابرپروژه «من شهردارم» نیز، بیش از هزار و ۴۰۰ پروژه منتخب مردم در این طرح، ۸۴۴ پروژه به اتمام رسیده و ۳۵۷ پروژه نیز فعال است. در حال حاضر کل پروژه‌های من شهردارم، بیش از ۵۷ درصد پیشرفت داشته که در آبان ماه ۶ درصد رشد را ثبت کرده است. در بخش توسعه محلی مناطق، شاهد پیشرفت حدود ۷۹ درصدی بوده‌ایم که در مقایسه با پیشرفت ۴۳ درصدی در پایان آبان سال گذشته، ۳۶ درصد تسریع در اجرا داشته است. در مجموع مقایسه پیشرفت واقعی و برنامه‌ای نشان می‌دهد، در بعضی از بخش‌ها پیشرفت واقعی از پیشرفت برنامه‌ای بیشتر بوده و در بعضی دیگر، پروژه‌ها طبق برنامه در حال پیشرفت است. البته در موارد معدودی نیز تأخیراتی وجود دارد، اما در مجموع پیشرفت پروژه‌ها مطابق با پیشرفت برنامه‌ای است.

امیرآبادی در خصوص عملکرد واحد‌های اجرایی شهرداری تهران در ۸ ماه ابتدایی سال افزود: مناطق ۱۸، ۱۳ و ۲۱ بیشترین پیشرفت فیزیکی پروژه‌های سرمایه‌ای و مناطق ۱۸، ۱۱ و ۸ بیشترین نسبت ثبت صورت وضعیت را بین مناطق به خود اختصاص داده‌اند. همچنین در بازه یک ماهه آبان، مناطق ۲۰، ۷ و ۲۲ بیشترین رشد را داشته‌اند. در بین معاونت‌ها نیز معاونت خدمات شهری با پیشبرد پروژه‌های تأمین ماشین‌آلات پسماند، تجهیزات آتش نشانی و بوستان‌های سطح شهر تهران، پیشرفت قابل توجهی را در آبان ماه ثبت نموده است.

مدیرکل دفتر پایش برنامه، کنترل پروژه و ارزیابی عملکرد شهرداری تهران در پایان خاطرنشان کرد: با فرا رسیدن فصل سرما و فراهم شدن امکان جابه‌جایی اشجار، شاهد آغاز و تسریع در پیشرفت برخی پروژه‌های در انتظار رفع معارض هستیم.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *