چمران: مازوت‌سوزی کارخانه‌های البرز بر آلودگی تهران موثر است

9:46 - 14 آذر 1402
کد خبر: ۴۷۴۷۷۶۳
چمران: مازوت‌سوزی کارخانه‌های البرز بر آلودگی تهران موثر است
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: در البرز مازوت‌سوزی صورت گرفته، اما انتظار می‌رود امسال این اقدام انجام نشود؛ چرا که بر آلودگی هوا در تهران اثرگذار خواهد بود.

خبرگزاری میزان- به گزارش شهر، مهدی چمران در حاشیه یکصد و نود و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امروز گزارشی از صورت‌های مالی ماه قبل ارائه خواهد شد، اظهار کرد: گزارشی تفصیلی از تبصره‌های برنامه‌های بودجه ارائه خواهد شد و دستور جلسه دیگری نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه مسئولان اعلام کردند در تهران مازوت‌سوزی انجام نمی‌شود، خاطرنشان کرد: در البرز مازوت‌سوزی صورت گرفته، اما انتظار می‌رود امسال این اقدام انجام نشود؛ چرا که بر آلودگی هوا در تهران اثرگذار خواهد بود. بنده به صورت خصوص مباحثی را به وزیر نفت و مدیران پالایشگاه‌ها مطرح کردم و از ایشان به صحن شورا نیز دعوت خواهد شد.

چمران با تاکید بر اینکه یک نمونه قطار ملی در گذشته ساخته شده بود و امروز منابع مالی برای تولید انبوه تامین شده است، گفت: امیدواریم ۱۱۳ دستگاه واگن را سریعتر تحویل دهند که البته تا پایان امسال محقق نخواهد شد و جهاد دانشگاهی و واگن‌سازی و دیگر نهاد‌های مسئول در این حوزه باید پای کار بیایند.

وی افزود: با توجه به اینکه تعداد تولید واگن در سال محدود است تولید برخی قطعات قطار‌ها به صرفه نیست و می‌توان این قطعات را از دیگر کشور‌ها تامین کرد. قرار است قسمت عمده قطعات از جمله بوژی در تهران تولید شود و تصمیم ما بر این است که تولید سریعتر با نتیجه برسد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به سخنان مدیرعامل شرکت واگن‌سازی مبنی بر اینکه برخی نمی‌خواهند واگن ملی ساخته شود، گفت: گاهی اوقات جزیره‌ای فکر می‌شود و به نفع مردم فکر نمی‌شود.

وی با بیان اینکه نرخ بلیت مترو پرند ۱۶ و ۱۸ هزار تومان برای کارت بلیت و تک بلیت مترو شده است، اظهار کرد: تا وقتی مصوبه شورا تصویب نشود تردد مردم در مسیر تهران- پرند رایگان خواهد بود؛ مگر اینکه نرخ موقت در نظر گرفته شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *