نواقص ۳ ایستگاه خط ۳ مترو تهران تکمیل می‌شود

14:28 - 29 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۵۴۴۱
نواقص ۳ ایستگاه خط ۳ مترو تهران تکمیل می‌شود
حمل و نصب پله‌های برقی، نواقص ۳ ایستگاه از خط ۳ شبکه مترو تهران در صورت تامین منابع مالی و طی شدن فرآیند خریداری، برطرف خواهد شد.

خبرگزاری میزان- به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو)، آزاد اکبری مجری خط ۳ مترو اظهار کرد: روند رفع نقایص خط ۳ به مرور زمان و طبق برنامه‌ای که براساس نحوه تامین منابع مالی تنظیم شده است، در حال انجام بوده و امیدواریم طی امسال و سال آینده، بخش عمده‌ای از عملیات تکمیلی این خط به سرانجام برسد.

اکبری در ادامه به مساله تامین پله‌های برقی اشاره کرد و گفت: در صورتی که پله‌های برقی مورد نیاز ۳ ایستگاه در حال بهره‌برداری خط ۳ خریداری و به محل ایستگاه‌ها حمل شود، امکان ایجاد دسترسی از سالن بلیت فروشی ایستگاه میرزای شیرازی به سکوی سوار و پیاده‌شدن مسافران خط ۳ فراهم می‌شود. همچنین تکمیل ورودی شمالی ایستگاه سهروردی و نیز ایجاد یک ورودی جدید برای ایستگاه خواجه عبدا... انصاری در برنامه کاری این خط قرار دارد که به این ترتیب ایستگاه سهروردی در سال جاری و ایستگاه خواجه عبدا... انصاری در سال آینده صاحب ورودی‌های دوم خواهند شد.

مجری خط ۳ در پایان صحبت‌های خود گفت: در ماه‌های باقی‌مانده از سال ۱۴۰۲ هواساز ایستگاه هروی و دو هواکش میان تونلی در خط ۳ را راه‌اندازی خواهیم کرد؛ ضمن اینکه سعی داریم سیستم اسکادای کل خط ۳ و همچنین تاسیسات زهکش محدوده بزرگراه شهید صیاد شیرازی را نیز کامل کرده و به امکانات موجود این خط اضافه کنیم تا کیفیت بهره‌برداری ازایستگاه‌های خط ۳ بیش از پیش ارتقاء یافته و به سطح استاندارد‌های مورد نظر برسد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *