رئیس کل دادگستری استان لرستان: توسعه دادرسی الکترونیک با حداکثر ظرفیت یک تکلیف است

14:47 - 29 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۵۴۳۷
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
رئیس کل دادگستری استان لرستان: توسعه دادرسی الکترونیک با حداکثر ظرفیت یک تکلیف است
رئیس کل دادگستری استان لرستان گفت: توسعه دادرسی الکترونیک با حداکثر ظرفیت یک تکلیف است و باید در پرونده‌هایی که انجام دادرسی الکترونیک در آن‌ها مقدور است از این ظرفیت استفاده شود.

خبرگزاری میزان_ حجت الاسلام والمسلمین سعید شهواری در جلسه شورای معاونین دادگستری استان لرستان ضمن ابراز همدردی با شهدا و مظلومین غزه، ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار را تبریک گفت.

وی با اشاره به در پیش رو بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری، بیان کرد: لازم است ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی در مرکز استان و نیز در شهرستان‌ها تشکیل و مصوبات آن اجرا و پیگیری شود.

رئیس کل دادگستری استان لرستان توجه به مسایل فرهنگی در دادگستری را لازم دانست و عنوان کرد: اهتمام در بخش فرهنگی، مباحث مربوط به نماز جماعت، توجه به مناسبت‌های ملی و مذهبی و استفاده از ظرفیت سخنرانان در دستور کار معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی قرار گیرد.

وی بر برخورد مناسب قضات و کارکنان با مراجعین و حسن خلق و خوش رفتاری با آن‌ها تاکید ویژه کرد و افزود: یکی از ملاک‌های ارزیابی دادگستری همین موضوع است و کارکنانی که دارای حسن خلق و رفتار مناسب با مراجعین هستند تشویق خواهند شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین شهواری تصریح کرد: در بحث حقوق شهروندی، باید مکان‌هایی که حقوق شهروندی در آن نقض می‌شود احصا و بر آن‌ها نظارت جدی و مستمر داشت.

وی با تاکید بر اینکه شرایط راه‌اندازی دادگاه‌های صلح هرچه سریع‌تر باید فراهم شود گفت:  توسعه دادرسی الکترونیک با حداکثر ظرفیت یک تکلیف است و باید در پرونده‌هایی که انجام دادرسی الکترونیک در آن‌ها مقدور است از این ظرفیت استفاده شود.

ضرورت نطارت و تعیین تکلیف اموال موجود در انبارهای تملیکی استان

رئیس کل دادگستری استان لرستان کیفرخواست شفاهی را یک ظرفیت قانونی دانست و عنوان کرد: استفاده از این ظرفیت باید مورد توجه قرار گرفته و توسعه یابد.

وی افزود: همچنین حضور قضات و مدیران قضایی سطح استان در مساجد، نماز جمعه و میز خدمت و ارتباط نزدیک با مردم یک مسئله ضروری است که باید مورد توجه ویژه همه مدیران قضایی و قضات قرار گیرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین شهواری با اشاره به اینکه با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته شورای قضایی در شهرستان‌های استان برگزار شده و به بررسی مشکلات و رفع آن‌ها در شهرستان خواهند پرداخت، تاکید کرد: تعیین تکلیف انبار‌های اموال تملیکی و پارکینگ‌های خودرو‌های توقیفی باید در دستور کار دادستان‌های سراسر استان قرار گرفته در سریع‌ترین زمان ممکن آن‌ها را تعیین تکلیف کنند.

وی موضوع اتقان آرا را مورد تاکید ریاست قوه قضاییه و دادگستری استان و مسئله‌ای بسیار مهم دانست و خاطرنشان کرد: در همین راستا باید شاخص‌های ۱۰ گانه اتقان آرا برای همکاران قضایی تبیین شود.

رئیس کل دادگستری استان لرستان بر نظارت جدی بر قرار‌های منتهی به بازداشت و بازداشت‌های زیر ۱۰ روز تاکید ویژه کرد و گفت: نظارت جدی بر پرونده‌های معوق و مسن و پیگیری و به سرانجام رسیدن آن‌ها باید در دستور کار قرار گرفته و مورد توجه ویژه مدیران قضایی باشد.

سامانه‌های الکترونیکی برای خدمت‌رسانی به مردم به کار گرفته شوند

وی بر استفاده حداکثری از ظرفیت سامانه‌های الکترونیکی قوه قضاییه تاکید کرد و بیان داشت: این سامانه‌ها برای خدمات‌رسانی راحت و سریع به مردم است که باید از حداکثر ظرفیت آن‌ها استفاده کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین شهواری بر پاسخگویی مدیران و مسئولان قضایی استان به مکاتبات انجام شده در زمان مقرر تاکید کرد و اضافه کرد: دادگستری استان باید در زمینه‌ها و شاخص‌های مختلف با برنامه‌ریزی، همت و تلاش همه قضات و کارکنان ارتقاء چشمگیری داشته باشد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *