یک پرونده قصاص در شهر عقدا بعد از ۳ سال به سازش ختم شد

14:07 - 29 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۵۴۲۹
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
یک پرونده قصاص در شهر عقدا بعد از ۳ سال به سازش ختم شد
رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: با رضایت اولیای دم، یک فقره پرونده قصاص در شهر عقدا به سازش ختم شد.

خبرگزاری میزان_ غلامعلی دهشیری بیان کرد: با پیگیری‌های موثر و تلاش‌های مستمر و بی‌وقفه شورای صلحی زندان و همچنین کمک خیرین و صنایع در تامین دیه، پرونده یک فقره قصاص نفس در عقدا به سازش منجر شد.

وی ضمن تقدیر از اعضای شورای حل اختلاف زندان اردکان و شهر عقدا و تلاش‌های رئیس دادگاه عمومی عقدا در به سرانجام رساندن این سازش گفت: شیرینی سازش و نجات یک انسان بسیار بزرگ است، اما در پس این شیرینی باید تلاش‌های مستمر و خستگی ناپذیر بسیاری از عوامل را هم دید که برای هماهنگی و جلب نظر مساعد اولیای دم بار‌ها و بار‌ها اقدام می‌کنند.

رئیس کل دادگستری استان یزد با اشاره به سند تحول قضایی که به مقوله گسترش ظرفیت‌های صلح و سازش اشاره دارد، اظهار کرد: یکی از اهداف اصلی و رسالت ذاتی شورا‌های حل اختلاف، صلح‌یاران و دیگر نهاد‌های سازشی ترویج، تقویت روحیه سازش‌پذیری و مصالحه در بین شهروندان است که علاوه بر کاهش ورودی پرونده‌ها به دستگاه قضا رضایتمندی مراجعین را نیز به دنبال دارد.

وی افزود: با وجود ظرفیت‌های فراوانی که در زمینه صلح و سازش در استان یزد وجود دارد و با توجه به روحیه گذشت و مصالحه در بین مردم و بهره‌گیری از ظرفیت روحانیون، بزرگان، متنفذین و مصلحین و از همه مهمتر ظرفیت استفاده از شورای صلحی در زندان، پرونده‌های متعددی در شورا‌های حل اختلاف استان یزد با صلح و سازش مختومه شده است.

دهشیری در پایان از مساعی اعضا و کارکنان شورا‌های حل اختلاف ویژه زندان اردکان و شهر عقدا که در این امر صلح و سازش فعالیت دارند تقدیر و تشکر کرد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *