رئیس کل دادگستری خوزستان بر اقدامات پیشگیرانه از سرقت در استان تاکید کرد

13:10 - 29 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۵۴۱۶
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
رئیس کل دادگستری خوزستان بر اقدامات پیشگیرانه از سرقت در استان تاکید کرد
رئیس کل دادگستری استان خوزستان با تاکید بر اقدامات پیشگیرانه در پیشگیری از وقوع سرقت، گفت: بهبود زیرساخت‌های شهری از جمله افزایش روشنایی معابر و اماکن، افزایش گشت‌های پلیس، ساماندهی فروشندگان و خریداران ضایعاتی‌ها و حمایت صحیح از گشت‌های رضویون مانند تامین خودرو و سوخت، از اقداماتی است که باید بیش از پیش به آن توجه شود.

خبرگزاری میزان -علی دهقانی در جلسه پیشگیری از سرقت، اظهار داشت: مرخصی محکومین سرقت‌های سرقت‌های به عنف، مسلحانه و مقرون به آزار، تهدیدی برای جامعه است و با تقاضای مرخصی این محکومین موافقت نمی‌شود. 

وی همچنین بر افزایش دوربین‌های نظارتی در سطح شهر و محور‌های کمربندی تاکید کرد و گفت: این دوربین‌ها باید با جانمایی صحیح نصب شود و علاوه بر کشف جرم، جنبه پیشگیرانه نیز داشته باشد. 

رئیس کل دادگستری استان خوزستان دستگاه قضایی با قاطعیت با سارقین برخورد خواهد کرد، افزود: علاوه بر برخورد مقابله‌ای نیروی انتظامی و دستگاه قضایی، ناامن سازی محیط برای مجرمان از اقدامات پیشگیرانه است که دستگاه‌های اجرایی باید با عمل به تکالیف خود، به این موضوع ورود کنند. 

دهقانی با اشاره به ضرورت انتشار اخبار اجرای احکام محکومان جرائم خاص، گفت: خواسته بحق مردم این است که از نتیجه برخورد دستگاه قضایی با مجرمین آگاه شوند.

وی با بیان این که انتشار اخبار به همان میزان که آرامش‌بخش است، می‌تواند نگران کننده نیز باشد و موجب ایجاد احساس ناامنی در جامعه شود، تصریح کرد: هنگام کشف جرم نیز اطلاع‌رسانی‌ها باید با توجه به مسائل حقوقی و قضایی پرونده صورت گیرد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *