وزیر امور خارجه: احتمال گشایش جبهه‌های جدید وجود دارد

22:18 - 28 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۵۲۹۳
وزیر امور خارجه: احتمال گشایش جبهه‌های جدید وجود دارد
وزیر خارجه در واکنش به ادامه جنگ‌افروزی رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه، گفت: اگر جنایات علیه غیرنظامیان در غزه ادامه پیدا کند، احتمال گشایش جبهه‌های جدید متصور است. 

خبرگزاری میزان - حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه با اشاره به عدم تمکین رژیم صهیونستی به قطعنامه شورای امنیت در رابطه با وقفه جنگ در غزه، گفت: همانگونه که مقاومت اعلام کرده اگر جنگ علیه غیرنظامیان در غزه ادامه پیدا کند، احتمال گشایش جبهه‌های جدید متصور است، در حال حاضر نیز شاهدیم که علاوه بر جبهه لبنان، جبهه یمن، سوریه و عراق اقداماتی را در حمایت از مردم مظلوم و مقتدر غزه انجام می‌دهند.
 
وزیر امور خارجه اظهار کرد: صرف‌نظر از اینکه اقدامات سیاسی و بین‌المللی در راستای توقف جنایات جنگی و نسل‌کُشی در غزه و همچنین ارسال مستمر کمک‌های انسان دوستانه و جلوگیری از کوچاندن اجباری ساکنان غزه و کرانه باختری متمرکز است، در میدان نیز فاز یک گسترش دامنه جنگ از این حوزه‌ها را توسط مقاومت و گروه‌هایی که راساً خود تصمیم می‌گیرند و در حمایت از فلسطین اقدام می‌کنند، شاهد هستیم.


وی افزود: امکان اینکه در صورتی که سناریو‌های ممکن برای توقف جنایات به نتیجه نرسد یا در کوتاه مدت به نتیجه نرسد، شاهد وضعیت جدیدتری در منطقه باشیم، همچنان متصور است.
 
وزیر خارجه در مورد نقش دیپلماسی پارلمانی در تحولات غزه، تصریح کرد: پارلمان‌ها نقش مهمی در این وضعیت دارند، در همین راستا در نشست با اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، ایده‌های خوبی توسط اعضای کمیسیون و نمایندگان مطرح شد و مطالبات آن‌ها این بود که ارسال کالا و سوخت توسط برخی کشور‌ها به سمت رژیم صهیونیستی متوقف شود و کالا‌های تولیدی این رژیم تحریم شود، بر همین اساس مقرر شد که این انتظار از مسیر دیپلماسی پارلمانی با قوت پیگیری و دنبال شود.

به گزارش خانه ملت، امیرعبداللهیان در بخشی دیگر بیان کرد: در کنار پیشنهاداتی که رئیس جمهور داشتند؛ از جمله برگزاری نشست سران کشور‌های اسلامی در ریاض، ما نشست سران کشور‌های بریکس را به‌صورت وبیناری خواهیم داشت که برگزاری این نشست بسیار مهم است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *