ثبت هزار و ۵۰۰ حمله به پناهجویان در آلمان

13:55 - 28 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۵۲۱۴
دسته بندی: حقوق بشر ، عمومی
ثبت هزار و ۵۰۰ حمله به پناهجویان در آلمان
خشونت و حملات علیه پناهجویان در آلمان که به وسیله پلیس ثبت شده، با افزایش بسیاری همراه بوده است.

خبرگزاری میزان - پلیس آلمان افزایش حملات به مهاجران، پناهجویان و پناهندگان و همچنین اعمال آسیب جنایی عمدی به محل اقامت آن‌ها را ثبت کرده است.

در ۹ ماه نخست سال جاری میلادی، پلیس آلمان هزار و ۵۱۵ حمله به مهاجران، پناهجویان و پناهندگان یا محل اقامت آن‌ها را ثبت کرده است، در حالی که در تمامی طول سال ۲۰۲۲، هزار و ۳۷۱ حمله ثبت شده است. 

به گزارش «اینفو مایگرنتز»، این اطلاعات بنا به درخواست حزب چپ آلمان از سوی پلیس این کشور منتشر شده است.

در ۳ ماهه سوم سال ۲۰۲۳، ۳۰ مورد خسارت به محل اقامت مهاجران و پناهجویان به وقوع پیوست که از آن‌ها به‎عنوان «جرایم جنایی با انگیزه سیاسی» یاد می‌شود. 

۳ مورد از این حملات، خشونت‌آمیز توصیف شده است و ۲۳ حمله به اعضای گروه‌های راست‌گرای افراطی آلمان نسبت داده شده‌اند.

پلیس آلمان همچنین گزارش داد ۳۷۵ مورد از ۴۱۷ جنایت با انگیزه سیاسی که علیه مهاجران، پناهجویان یا پناهندگان ثبت شده با انگیزه اعتقادات راست افراطی انجام شده است. 

حدود ۱۹ مورد از اعمال جنایی به «ایدئولوژی‌های خارج از کشور» نسبت داده شد؛ در برخی موارد پیشینه این حملات «نامشخص» اعلام شد.

پناهجویان در آلمان هر روز هدف حمله، تحقیر و آزار و اذیت قرار می‌گیرند

خبرگزاری «ای‌دی‌پی» آلمان گزارش داد که در ۵۵ مورد از این حملات، خشونت دخیل بوده است؛ «کلارا بانگر»، یکی از اعضای حزب چپ آلمان گفت: هر روز پناهندگان در آلمان هدف حمله، تحقیر و آزار قرار می‌گیرند.

بانگر از دولت و دولت‌های ایالتی آلمان خواسته که حمایت بیشتری از مهاجران، پناهجویان و پناهندگان و همچنین بهبود امنیت در محل اقامت آن‌ها ایجاد و اجرا کنند.

وی همچنین نگران است که بحث سیاسی فعلی در مورد سیاست مهاجرت و پناهندگی، و اینکه آلمان با چه تعداد مهاجر و پناهجوی دیگر می‌تواند به طور قانونی با آن‌ها کنار بیاید، یکی از دلایل افزایش حملات است. او می‌گوید که لحن این بحث‌ها «هموار کردن راه برای تحریک نژادپرستانه در خیابان‌ها و اعمال خشونت‌آمیز علیه پناهندگان» است.

در ژوئن گذشته، وزارت کشور آلمان تأیید کرد که به نظر می‌رسد میزان حملات در حال افزایش است؛ بین ژانویه تا مارس ۲۰۲۳، پلیس ۴۵ حمله به محل اقامت پناهجویان را ثبت کرد.

براساس گزارش پخش ملی آلمان (ای‌دی‌آر)، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل دو برابر بود.

بازرسان پلیس گفتند که بیشتر این حملات شامل آسیب به اموال بود و در برخی موارد، مهاجمان محل اقامت را آتش زدند یا به مهاجران، پناهجویان و پناهندگان صدمات شدید بدنی وارد کردند.

لفاظی‌های دولت آلمان؛ عامل افزایش حملات به پناهجویان

در ماه ژوئن، «بانگر» گفت که سیاستمداران و شخصیت‌های عمومی باید به انواع زبانی که در مورد سیاست مهاجرت استفاده می‌کنند توجه کنند؛ استفاده از لفاظی‌هایی مانند توصیف آلمان به عنوان «پر از پناهجویان» می‌تواند نژادپرستان را برای شروع حملات تحریک کند.

براساس آمار اداره مهاجرت و پناهندگان آلمان (BAMF) در اکتبر ۲۰۲۳، بیش از ۳۱۸ هزار نفر درخواست پناهندگی دادند و این نشان دهنده افزایش ۱۴.۳ درصدی ماه قبل و افزایش ۳۳.۳ درصدی نسبت به همین ارقام برای اکتبر ۲۰۲۲ است.

گزارش اشپیگل نشان می‌دهد، بیشترین تعداد حملات به پناهجویان در آلمان طی سال ۲۰۱۶ رخ داده است؛ در این سال، ۳ هزار و ۵۰۰ حمله ثبت شده است. 

در سال ۲۰۱۹، تعداد حملات در طول سال به بیش از هزار و ۷۰۰ مورد رسید و ارقام سال ۲۰۲۳ به نظر می‌رسد که در مسیری مشابه قرار دارد.

انتهای پیام/


برچسب ها: آلمان پناهجویان

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *