۳۳۳ زندانی با تلاش شعب حل اختلاف قزوین آزاد شدند

9:37 - 25 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۴۷۱۶
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
۳۳۳ زندانی با تلاش شعب حل اختلاف قزوین آزاد شدند
رئیس کل دادگستری استان قزوین از آزادی ۳۳۳ زندانی با تلاش شعب حل اختلاف استان در شش ماه نخست سال جاری خبر داد که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۴۲ درصد رشد داشته است.

خبرگزاری میزان - علی شعبانی در همایش تجلیل از دبیران و اعضا مرکز توسعه حل اختلاف استان که در سالن اجتماعات سردار سلیمانی دادگستری برگزار شد، ضمن تبریک کسب رتبه برتر شورای حل اختلاف استان در کشور گفت: این موفقیت نتیجه تلاش کل مجموعه و اقدامات موثری است که در طول سال‌های اخیر در استان انجام شده است. 

وی ادامه داد: مسئولان قضایی به این نتیجه رسیده اند که باید از ظرفیت نیرو‌های مردمی در دستگاه قضایی استفاده کنند چرا که با توجه به کمبود نیروی انسانی و امکانات، علاوه بر کاهش حجم کاری و افزایش کیفیت رسیدگی، میزان صلح و سازش نیز افزایش می‌یابد.

شعبانی افزود: میانگین صلح و سازش پرونده‌های شورای حل اختلاف در استان ۵۴ درصد است که حوزه قضایی ضیا آباد با عملکرد ۹۹ درصدی یکی از برترین حوزه‌های قضایی در کشور محسوب می‌شود و حوزه قضایی قزوین، آبیک و البرز نیز در جایگاه‌های بعدی قرار دارند.

رئیس کل دادگستری استان قزوین تصریح کرد: در شش ماه نخست سال جاری ۳۳۳ زندانی با تلاش شعب حل اختلاف استان آزاد شده اند که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۴۲ درصد رشد داشته است.

در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین محمد حیدری رئیس مرکز توسعه حل اختلاف استان قزوین نیز اظهار کرد: در ۶ ماهه نخست سال جاری ۴۴ هزار و ۷۵۴ پرونده به شورای حل اختلاف استان وارد شده که از این تعداد ۴۲ هزار و ۹۲۱ پرونده مختومه شده است.

حیدری افزود: مرکز توسعه حل اختلاف استان قزوین با ۷۳۷ نفر عضو و کارمند دارای ۹۳ شعبه فعال شهری و ۸۳ شعبه فعال روستایی در استان قزوین می‌باشد که ۳۴ شعبه آن در شهر قزوین واقع شده است.

گفتنی است: در پایان این مراسم از برگزیدگان مسابقات فرهنگی، قضات و کارکنان مرکز توسعه حل اختلاف استان قزوین تقدیر شد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *