روند ساخت داروهای جدید در مجموعه داروسازی هلال احمر آغاز شد

15:36 - 24 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۴۶۶۲
دسته بندی: جامعه ، عمومی
روند ساخت داروهای جدید در مجموعه داروسازی هلال احمر آغاز شد
مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی با اشاره به تولیدات داروسازی سها، گفت: از سیزدهم تا هفدهم آبان ماه، مجموعا بالغ بر ۸ میلیون عدد دارو تولید و روند ساخت دارو‌های جدید نیز آغاز شده است.

خبرگزاری میزان- به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ علیرضا عسکری، مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر درباره تولیدات این مجموعه گفت: از سیزدهم تا هفدهم آبان ماه، مجموعا بالغ بر ۸ میلیون عدد دارو تولید و روند ساخت دارو‌های جدید نیز آغاز شده است.

وی با اشاره به تولیدات جدید مجموعه تدارکات پزشکی هلال احمر، گفت: تمامی ظرفیت‌های هلال احمر امروز به کار گرفته شده است تا با سرعت بیشتری نیاز‌های دارویی کشور برطرف شود و بر این اساس میزان فعالیت خطوط تولید متناسب با نیاز‌های کشور خواهد بود.

وی افزود: از محصولات راهبردی تولید شده توسط این شرکت می‌توان به دارو‌های هورمونی «فیناستراید» در ۲ دز یک میلی گرم و پنج میلی گرم، داروی آسیفن که در درمان درد‌های خفیف تا متوسط کاربرد دارد، متفورمین، آزیتروماسین و مگنی میلک (سوسپانسیون خوراکی آنتی اسید)، برونفیت و پروویل اشاره کرد.

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی با اشاره به این که برنامه‌ریزی‌ها برای تولید دارو‌های دیگر که مورد نیاز جامعه است آغاز شده، گفت: دارویی که به تازگی روانه بازار شده قرص ۸۱ mg tablet ASA است که مصرف اصلی آن به عنوان جلوگیری از لخته شدن خون در رگ‌ها است. کپسول ضد استرس و خواب آور Valnight نیز به سازمان غذا و دارو ارسال شده تا پس از مراحل تأیید وارد بازار کشور شود.

عسکری ادامه داد: همچنین مطالعات و طراحی فرمولاسیون روی چند محصول جدید انجام شده است. فنی توئین کامپاندو و گاباپنتین از جمله دارو‌هایی است که تولید آن‌ها در دستور کار قرار گرفته و با توجه به نیاز کشور تولید آن‌ها نیز به زودی شروع می‌شود.

لازم به ذکر است که گاباپنتین یکی از دارو‌هایی است که برای کنترل صرع و تشنج کاربرد دارد؛ و همچنین برای درمان و کنترل نوروپاتی دیابتی و سندروم پای بی‌قرار هم تجویز می‌شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *