برگزاری ۴۱۲۰ تور گردشگری در پایتخت برای شهروندان در ۶ ماهه نخست سال

10:46 - 24 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۴۵۵۸
برگزاری ۴۱۲۰ تور گردشگری در پایتخت برای شهروندان در ۶ ماهه نخست سال
رئیس ستاد گردشگری شهر تهران از برگزاری ۴ هزار و ۱۲۰ تور گردشگری در پایتخت در ۶ ماهه نخست امسال خبر داد.

خبرگزاری میزان- به گزارش شهر، امیر قاسمی گفت: در ۶ ماهه نخست امسال حدود ۴ هزار و ۱۲۰ تور گردشگری برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری شهر تهران برگزار شده است.

وی با اشاره به جم‌ بندی گزارشات مناطق ۲۲گانه شهر تهران در راستای توسعه گردشگری افزود: در شش ماهه اول امسال حدود ۷۰۶ برنامه مناسبتی در حوزه گردشگری در شهر تهران برگزار شده است.

رئیس ستاد گردشگری شهر تهران ادامه داد: همچنین ۱۶۰۸ جاذبه گردشگری در شهر تهران معرفی و حدود ۵۹۸ پوستر رویدادی طراحی شده است. در واقع رویداد‌های گردشگری شهر تهران به صورت پوستر برای مردم اطلاع رسانی شده و برای ۶۷۰ عدد از تور‌ها با توجه به شاخص بودن و مطرح بودن تور‌های گردشگری پوستر طراحی شده است.

وی بیان کرد: ۲۵۶ عدد از مفاخر گردشگری در مناطق مختلف در شهر تهران شناسایی شده است.

قاسمی با اشاره به برگزاری ۱۲۱ دوره آموزشی برای شهروندان در تهران یادآور شد: همچنین ۴۱۲۰ تور گردشگری برای شهروندان تهرانی برگزار شده است که این میزان برگزاری تور به نسبت سنوات گذشته در شهر تهران عدد قابل توجهی است که با همت مناطق ۲۲گانه و پشتیبانی شهرداران و معاونان اجتماعی مناطق ۲۲گانه اجرایی شده است.

وی تاکید کرد: از ۵۵۲ محله شهر تهران ۳۳۲ محله دبیر کانون گردشگری فعال شده است. همچنین به زودی قرار است تا در دو منطقه ضعیف و قوی به صورت پایلوت کانون‌های گردشگری محلات راه اندازی شده تا ایرادات و مشکلات احتمالی که امکان دارد در ابتدای راه و جود داشته باشد را شناسایی کنیم.

در ادامه رئیس ستاد گردشگری شهر تهران گفت: همچنین ۲۶۴ نشست ماهیانه توسط مناطق برای محله‌ها برگزار شده، کما اینکه ۵ نشست پهنه‌ای نیز ستاد گردشگری شهر تهران برگزار کرده است که در این ۵ پهنه با تمام دبیران کانون‌های گردشگری شهر تهران گفتگو شده است.

وی افزود: بالغ بر ۴۰۴ برنامه مشارکتی با سایر ادارات و سازمان‌ها و شرکت‌ها برگزار کرده ایم، همچنین ۳۰ تفاهم نامه تا به امروز منعقد و ۲۰۶ نمایشگاه گردشگری از سطح محله تا ناحیه و منطقه برگزار شده است.

امیر قاسمی ادامه داد: از دیگر برنامه‌های ۶ ماهه نخست امسال در حوزه گردشگری می‌توان به برگزاری ۱۶۲ جشنواره در شهر تهران اشاره کرد. جشنواره‌هایی مانند شکوفه‌های گیلاس، جشنواره عطر ریحان و جشنواره اقوام از جمله این برنامه‌ها بوده است.

وی بیان کرد: اخیرا نیز جشنواره صنایع دستی در منطقه ۱۶ در قالب طرح ایران عزیز ما برگزار شده است. در نظر داریم که این طرح را در مناطق کم برخوردار و پایین خط انقلاب برگزار می‌کنیم. در برگزاری این برنامه تنها شهرداری تهران هزینه نمی‌کند بلکه به صورت مشارکتی است و خدمات دهی به شهروندان ارائه می‌شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *