دادستان بیرجند: تمام دستگاه‌های مسئول در کاهش تصادفات پای کار بیایند

15:32 - 23 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۴۴۳۷
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
دادستان بیرجند: تمام دستگاه‌های مسئول در کاهش تصادفات پای کار بیایند
دادستان بیرجند پای کار آمدن تمام دستگاه‌هایی که در حوزه کاهش تصادفات نقش دارند را خواستار شد.

خبرگزاری میزان-حجت الاسلام والمسلمین نسائی زهان دادستان عمومی و انقلاب بیرجند گفت: عمل به قانون به وسیله مردم، نصب دوربین هوشمند کنترل ترافیکی، پای کار آمدن تمام دستگاه‌هایی که تکلیف همکاری دارند، ایجاد زیرگذر و یا پل از جمله راهکار‌هایی است که می‌توان برای کاهش تصادفات در بلوار پیامبر اعظم(ص) بیرجند اجرایی کرد.

وی افزود: نصب دوربین هوشمند ترافیکی تکلیف شهرداری است که به دلیل اینکه خیلی از ادارات دولتی بدهی خود را به شهرداری پرداخت نکرده‌اند، این ارگان فعلا توانایی خریداری دوربین‌های هوشمند را ندارد.

حجت الاسلام والمسلمین نسائی زهان بیان کرد: آن چیزی که فعلاً از دست سیستم قضایی برمی‌آید و از امروز اجرایی می‌شود این است که از امروز به بعد هر وسیله نقلیه‌ای که در مسیر بلوار پیامبر اعظم(ص) سرعتش بیشتر از ۸۰ کیلومتر باشد ۵ روز توقیف می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب بیرجند ادامه داد: همچنین به طور جد به سراغ مسئولینی خواهیم رفت که تکلیفی در این مورد دارند و از انجام آن کوتاهی کرده یا به اندازه نیاز تلاش نمی‌کنند.

وی عنوان کرد: هفته آینده جلسه‌ای ویژه بلوار پیامبر اعظم (ص)تشکیل می‌شود و حضور تمام دستگاه‌ها و افرادی که مسئولیتی در این مورد دارند در این جلسه اجباری است.

حجت الاسلام والمسلمین نسائی زهان با توجه به تصادفات برون شهری بیان کرد: از ابتدای سال تاکنون ۲۱۳ نفر در جاده‌های استان فوت شده اند که ۳۵ نفر آن‌ها که مربوط به خودرو‌های شوتی بوده اند در داخل وسیله نقلیه سوخته اند و همچنین از ابتدای سال هزارو ۲۴۲ نفر نیز در تصادفات برون شهری مجروح شده اند که علت اصلی تصادفات واژگونی خودرو و خستگی راننده و بعد سرعت بالا بوده است.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *