بیش از هزار ملاقات‌مردمی با مسئولان قضایی استان البرز برگزار شد

14:49 - 23 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۴۴۲۹
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
بیش از هزار ملاقات‌مردمی با مسئولان قضایی استان البرز برگزار شد
رئیس کل دادگستری استان البرز از برگزاری یک‌هزار و ۴۷ مورد ملاقات مردمی مسئولان قضایی استان با مراجعه‌کنندگان به دستگاه قضایی در هفته جاری خبر داد.

خبرگزاری میزان- حسین فاضلی هریکندی در دیدار مردمی امروز خود به ۲۷ مورد از درخواست‌های مردمی که عمدتا در زمینه اختلافات ملکی بود رسیدگی کرد و ضمن ارائه ارشادات به مراجعان و صدور دستورات لازم، در موارد متعددی ضمن تماس با مدیران قضایی استان البرز جویای آخرین وضعیت این پرونده‌ها شد.

رئیس کل دادگستری استان البرز گفت: آسیب‌شناسی پرونده‌هایی با موضوعات ملکی در دادگستری کل استان البرز نشان می‌دهد که مردم در بسیاری از موارد بدون بررسی لازم و یا استفاده از نظرات کارشناسان حقوقی و با تساهل در تنظیم و یا اجرای قراردادها، اقدام به معامله می‌کنند که کمترین مشکل آن در سال‌های آتی، تشکیل پرونده‌های متعدد قضایی از سوی طرفین برای الزام طرف مقابل به اجرای تعهدات قراردادی است که این تسامح و عدم دقت در برخی از موارد موجب از بین رفتن سرمایه و پس‌انداز سال‌ها فعالیت اشخاص می‌شود.

وی با توصیه به تمام شهروندان برای استفاده از نظرات کارشناسان حقوقی در قرارداد‌های تنظیمی و استفاده از مشاوران و اشخاص خبره و مطلع تصریح کرد: گاهی پرداخت هزینه‌های بسیار اندک برای مشاوره قبل از معامله و تنظیم قرارداد منجر به این می‌شود که از تضییع حقوق مادی و معنوی افراد در معاملات پیشگیری شود.

فاضلی هریکندی عنوان کرد: تعداد درخواست‌های رسیدگی شده در دیدار‌های مردمی مدیران قضایی استان البرز در هفته جاری یک هزار و ۴۷ مورد بوده است.

وی ادامه داد: این دیدار‌ها در روز‌های سه‌شنبه هر هفته در تمام حوزه‌های قضایی استان البرز برگزار می‌شود.


انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *