توسعه ۲۳ کیلومتر خطوط مترو پایتخت طی ۲ سال گذشته

10:57 - 23 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۴۳۵۱
توسعه ۲۳ کیلومتر خطوط مترو پایتخت طی ۲ سال گذشته
معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران درباره وضعیت کنونی خطوط مترو تهران، گفت: تکمیل خطوط ۱ تا ۷ مترو، اولویت نخست مدیریت شهری است، همچنین ۲۳ کیلومتر خطوط مترو پایتخت طی ۲ سال گذشته توسعه یافته است.

خبرگزاری میزان- به گزارش روابط عمومی معاونت مالی و اقتصاد شهری، لطف ا... فروزنده درباره جزئیات قرارداد واردات واگن از کشور چین، افزود: کارخانه واگن‌سازی تهران نیز قبلا تعطیل بود، که با انعقاد این قرارداد و شراکت با چینی‌ها ظرفیت داخلی دوباره فعال شد.

فروزنده با اشاره به انعقاد قرارداد ۲۰۰۰ دستگاه برای مترو‌های کل کشور در سال ۹۵ اظهار داشت: این قرارداد در دولت گذشته مسکوت ماند، اما با پیگیری‌های دکتر زاکانی و حمایت‌های شخص رئیس‌جمهور موضوع مجددا در دستور کار قرار گرفت و Lc بازشد، با واردات ۶۳۰ واگن از چین و الحاقیه این قرارداد، تعداد واگن‌ها به ۷۹۱ دستگاه رسید.

معاون شهردار تهران در رابطه با جزئیات قرارداد واردات واگن از کشور چین، گفت: مشارکت‌های گذشته در حد بدنه و اتاق واگن بود، اما برای نخستین بار موضوع انتقال تکنولوژی بوژی هم در دستور کار قرار گرفت. یعنی حدود ۵۵ درصد واگن‌های وارداتی داخلی‌سازی خواهد شد.

فروزنده با تاکید بر اینکه این اقدام یک تحول اساسی در بستر مترو خواهد بود، افزود: با این تحول که طی دو الی سه سال آینده صورت خواهد گرفت، ظرفیت واگن‌های قطار مترو پایتخت دو برابر می‌شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *