رئیس‌کل دادگستری استان فارس: آموزش عوامل فعال در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی اهمیت دارد

17:40 - 21 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۴۰۷۴
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
رئیس‌کل دادگستری استان فارس: آموزش عوامل فعال در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی اهمیت دارد
رئیس‌کل دادگستری استان فارس به اهمیت امر آموزش عوامل فعال در دفاتر در راستای تسهیل ارائه خدمات به مراجعان اشاره کرد.

خبرگزاری میزان - حجت‌الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی در نشست مشترک مسئولان قضایی فارس و مدیران دفاتر خدمات الکترونیک قضایی استان با هدف تحقق کامل برنامه‌های سند تحول و تعالی قوه قضاییه در این بخش برگزار شد با اشاره به اهداف اولیه ایجاد دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و برون سپاری برخی از خدمات در جهت رضایتمندی مراجعان از توسعه این دفاتر در استان و ارائه خدمات تخصصی آن خبر داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی در جمع مدیران دفاتر خدمات الکترونیک قضایی استان فارس با تأکید بر اینکه تحقق بخش عمده‌ای از عدالت الکترونیک در قوه قضاییه بر عهده شماست گفت: تطبیق ارائه خدمات قضایی توسط شما با اهداف اولیه شکل گیری این دفاتر، زمینه رضایتمندی مردم از ارائه خدمات قضایی و دستیابی به اهداف و سیاست‌های قوه قضاییه در این بخش را در بر دارد.

وی کاهش مراجعات فیزیکی به مراجع گوناگون قضایی، تسریع در رسیدگی به پرونده ها، کاهش دادخواست‌ها و شکوائیه‌های ناقص، صرفه جویی در وقت گروه‌های هدف و شفاف سازی فرایند‌های رسیدگی عنوان کرد و ضمن تشریح روند دستیابی به این اهداف گفت: ارزیابی‌های مستمر با استفاده از کارشناسان خبره در دستور کار مجموعه قضایی استان است.

رئیس کل دادگستری استان فارس همچنین به اهمیت امر آموزش عوامل فعال در دفاتر در راستای تسهیل ارائه خدمات به مراجعان اشاره و خاطر نشان کرد: معاونت فناوری اطلاعات داگستری فارس زمینه این آموزش مستمر و مداوم را فراهم کرده است، اما لازم است کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی نیز به روز رسانی اطلاعات و آگاهی مدیران و عوامل اجرایی دفاتر را در اولویت قرار دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی نظارت جدی و مدون بر دفاتر را از جمله برنامه‌های اولویت دار دیگر دادگستری استان در حوزه دفاتر خدمات قضایی ذکر کرد و افزود: نظارت مدون و قانونی معاونت فناوری اطلاعات داگستری نافی نظارت‌های صنفی و دورن مجموعه‌ای کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی نیست، بنابراین مسئولین کانون باید توجه فراوانی به امر سلامت دفاتر داشته باشند.

وی دفاتر خدمات الکترونیک قضایی را جزئی از بدنه دستگاه قضایی در راستای تسهیل خدمت رسانی به مراجعان خواند و تأکید کرد: همه حساسیت‌های نظارتی، انضباطی، حفاظتی و آموزشی دادگستری استان مشمول دفاتر نیز می‌شود.

گفتنی است در این جلسه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب شیراز، معاونین قضایی دادگستری استان، نماینده روسای حوزه‌های قضایی استان، مسئول کانون سردفتران استان و جمعی دیگر از نمایندگان مدیران دفاتر خدمات الکترونیک قضایی به طرح دیدگاه‌ها و مشکلات پرداختند.

معاون قضایی و فناوری اطلاعات دادگستری استان نیز در این جلسه ضمن برشمردن برخی چالش‌ها به جمع بندی دیدگاه‌ها در راستای حل مشکلات فی مابین پرداخت.

علی مؤمن حسین پور از ادامه برگزاری این جلسه در مناطق مختلف استان به لحاظ گستردگی استان فارس خبر داد و تصریح کرد: توسعه دفاتر و خدمات الکترونیک قضایی در سطح استان متناسب با توسعه حوزه‌های قضایی در دستور کار است.

وی خاطر نشان کرد با نظر معاونت فناوری قوه قضاییه ارائه خدمات قضایی در این دفاتر نیز افزایش خواهد یافت که این موضوع هم اکنون در سطح کلان در دست بررسی‌های کارشناسی است.

گفتنی است هم اکنون ۸۳ دفتر و باجه خدما‌ت الکترونیک قضایی در سطح استان فعال است و زمینه تسهیل ارائه ۱۲ خدمت قضایی را فراهم کرده است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *