رئیس دیوان عالی کشور: مرکز وکلا در جلوگیری از اطاله دادرسی نقش به‌سزایی دارد

9:51 - 21 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۳۹۳۲
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
تعداد نظرات: ۱ دیدگاه
رئیس دیوان عالی کشور: مرکز وکلا در جلوگیری از اطاله دادرسی نقش به‌سزایی دارد
رئیس دیوان عالی کشور در دیدار با رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه بر نقش به‌سزای مرکز وکلا در خدمت رسانی، جلوگیری از اطاله دادرسی، احقاق حق و اجرای عدالت در محاکم تأکید کرد.

خبرگزاری میزان_ حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری رئیس دیوان عالی کشور با حسن عبدلیان پور رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه دیدار کرد.

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه در این دیدار گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های صورت گرفته در این مرکز در جهت صیانت از حقوق عامه ارائه کرد.

عبدلیان پور حضور وکلا در مساجد، ارائه خدمات حقوقی رایگان در سرای محلات، تسهیل دسترسی شهروندان به نهاد وکالت و طراحی نرم‌افزاری تحت عنوان حقوق عامه را از جمله برنامه‌های تحولی این نهاد برشمرد.

رئیس دیوان عالی کشور در این دیدار ضمن اظهار خرسندی و تشکر از تحول صورت گرفته در مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران قوه قضاییه تصریح کرد: مرکز وکلا در جذب نیرو‌های مؤمن، متعهد، توانمند و با دانش قضایی بالا اهتمام بیشتری داشته باشد، چنانچه وکلا از اطلاعات حقوقی جامع و کامل برخوردار نباشند موجب تضییع حقوق موکلین خود خواهند شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری بر نقش بسزای مرکز وکلا کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه در خدمت رسانی، جلوگیری از اطاله دادرسی، احقاق حق و اجرای عدالت در محاکم تأکید کرد.

وی با بیان اینکه فقدان دانش حقوقی شهروندان یکی از عوامل افزایش پرونده‌های قضایی در محاکم است، گفت: مرکز وکلا می‌تواند در این زمینه و در جهت افزایش اطلاعات حقوقی شهروندان و آشنایی هر چه بیشتر آن‌ها با قوانین، گام‌های موثری بردارد.

رئیس دیوان عالی کشور با اشاره به اهمیت افزایش ارتباط فی مابین مرکز وکلا و دیوان عالی کشور خاطرنشان کرد: امید است افزایش این ارتباط و تبادل نظر و ارائه پیشنهادات، موجب شود قدمی در راستای حل مشکلات قوه قضاییه و صیانت از حقوق شهروندی برداشته شود.

انتهای پیام/


مسعود ندری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۲
0
0
وکالت یکی از شغل های استرس زا هست که خود من تحت هیچ عنوانی حاضر نیستم حتی در صورت قبولی و با استفاده از مزایای فراوان آن را بپذیرم،این شغل پیچیدگی‌های فراوانی دارد که ما با آنها آشنا نیستیم، گفته می‌شود که وکیل است دیگر ، دستمزدهای آنچنانی می‌گیرد، ولی به سختی های این شغل اشاره نمیشود،امیدوارم تمام وکلای عزیز در احقاق حقوق بحق موکل خود موفق و پیروز باشند
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *