۵۰۰ بسته معیشتی و حمایتی به خانواده زندانیان اندیمشک اهدا شد

8:51 - 21 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۳۹۱۴
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
۵۰۰ بسته معیشتی و حمایتی به خانواده زندانیان اندیمشک اهدا شد
رئیس دادگستری اندیمشک در استان خوزستان گفت: در راستای حمایت از خانواده‌های زندانیان ۵۰۰ بسته حمایتی شامل سبد معیشتی و بسته نوشت افزار به خانواده‌های تحت پوشش انجمن حمایت اهداء شد.

خبرگزاری میزان- کریم صحرایی گفت: در راستای پیشگیری از آسیب‌ها و وقوع جرم، با پیگیری‌های صورت گرفته و کمک جمعی از خیرین ۲۵۰ بسته نوشت افزار و ۲۵۰ بسته معیشتی جمعاً به مبلغ ۵ میلیارد ریال به خانواده‌های کم برخوردار تحت پوشش انجمن حمایت اهداء شد.

رئیس دادگستری اندیمشک با بیان اینکه انجمن حمایت از زندانیان شهرستان نوپا و نیازمند یاری خیرین است، افزود: سرکشی از خانواده‌های زندانیان به صورت مستمر در حال انجام است در این رابطه در تلاش هستیم علاوه بر حل مشکلات، برای توانمندسازی و کاهش آسیب‌های اجتماعی این قشر نیز برنامه ریزی و اقدامات لازم صورت بپذیرد.

غلامرضا روشان مدیرکل زندان‌های استان نیز در این مراسم با بیان اینکه حمایت از فرزندان زندانیان یکی از عوامل موثر در کاهش آسیب‌ها در سطح جامعه است، افزود: بر همین مبنا و با هدف پیشگیری از ترک تحصیل یا کمک به بازماندگان از تحصیل، انجمن‌های حمایت زندانیان مکلف هستند تا ضمن رصد وضعیت تحصیلی فرزندان زندانیان تحت پوشش در طول سال تحصیلی، نیازمندی‌های تحصیلی و آموزشی آنان را نیز احصا کنند و نسبت به رفع آن اقدام کنند.

روشان گفت: در راستای اجرای دستورالعمل‌های حمایتی سازمان زندانها، در حال حاضر ۹ انجمن حمایت از خانواده زندانیان در سطح استان به مشکلات این قشر رسیدگی می‌کنند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *