خدمات تعویض پلاک به زودی در مرکز معاینه فنی نیایش راه‌اندازی می‌شود

15:36 - 20 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۳۸۴۸
خدمات تعویض پلاک به زودی در مرکز معاینه فنی نیایش راه‌اندازی می‌شود
مدیرعامل شرکت ستاد معاینه فنی خودرو‌های تهران گفت: در راستای خدمت‌رسانی بهینه به شهروندان و ایجاد یک پردیس خودرویی به زودی خدمات تعویض پلاک در مرکز معاینه فنی نیایش واقع در غرب تهران با همکاری پلیس راهور فراجا راه‌اندازی می‌شود.

خبرگزاری میزان- به گزارش روابط عمومی، شادی مالکی در توضیح جزئیات طرح راه‌اندازی خدمات تعویض پلاک در مرکز معاینه فنی نیایش افزود: مرکز معاینه فنی نیایش برای اجرای این طرح به صورت پایلوت انتخاب شده و حسب هماهنگی با پلیس راهور فراجا در صورت استقبال شهروندان از این خدمات ویژه در دیگر مراکز دارای شرایط لازم از لحاظ فضای مورد نیاز نیز اجرا و پیاده سازی خواهد شد. ضمنا با توجه به زیرساخت ایجاد شده در مرکز نیایش این طرح در صورت اخذ مجوز‌های لازم در کمتر از دو ماه آینده راه اندازی می‌شود.

مالکی در خصوص نحوه پذیرش و مراجعه خودرو‌های متقاضی برای تعویض پلاک گفت: از آنجایی که در مراکز معاینه فنی علاوه بر معاینه فنی خدمات تجمیعی خودرو نظیر تعمیرگاه تخصصی، کارواش، کارشناسی رنگ و بدنه نیز پیش بینی شده و سعی شده از فضای موجود در مراکز به صورت بهینه استفاده شود، بدیهی است که برای پذیرش خودرو‌های متقاضی تعویض پلاک دارای محدودیت‌هایی هستیم. بدین واسطه جهت مدیریت این موضوع با پلیس راهور فراجا هماهنگ شد که درخواست و پذیرش به شیوه اینترنتی انجام شده و متقاضی پس از ۲۴ ساعت جهت فک پلاک و دریافت و نصب پلاک جدید به مرکز نیایش مراجعه کند. با این روش ظرفیت روزانه این مرکز در حدود ۶۰ دستگاه خودرو خواهد بود.

وی در خصوص دلیل پیش بینی این خدمات در مراکز معاینه فنی خودرو اظهار داشت: براساس قانون هوای پاک فروشندگان خودرو مکلفند در هنگام انجام معامله نسبت به ارائه گواهی معتبر معاینه فنی اقدام نمایند. در همین راستا به منظور مدیریت امور مشتریان و پاسخ به نیاز ذینفعان این ستاد نسبت به برنامه ریزی جهت راه اندازی تعویض پلاک در کنار دیگر خدمات خودرویی اقدام کرده است. بدون تردید ارائه سایر خدمات خودرویی مورد نیاز شهروندان در یک مکان می‌تواند موجب کاهش سفر و تردد‌های درون شهری شده که این موضوع به نحوی در کاهش مصرف سوخت و آلودگی هوا موثر خواهد بود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *