کاهش سرقت و خشونت‌های رفتاری در دستورکار شورای پیشگیری از وقوع جرم است

13:19 - 20 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۳۷۸۱
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
کاهش سرقت و خشونت‌های رفتاری در دستورکار شورای پیشگیری از وقوع جرم است
معاون قضایی دادگستری استان کرمان از برگزاری ۷۵ جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم در راستای کنترل و کاهش جرایم اولویتی شامل سرقت و خشونت‌های رفتاری شهرستان‌ها طی ۶ ماهه اول سال جاری خبر داد.

خبرگزاری میزان - سید مهدی قویدل اظهار کرد: بر اساس قانون پیشگیری از وقوع جرم و ماموریت پنج سند تحول دستگاه قضا ناظر به شناسایی علل زمینه‌های وقوع جرم و اتخاذ تدابیر پیشگیرانه به جهت کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی نیز، جلسات شورای پیشگیری از وقوع جرم در استان و شهرستان‌ها برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین بر اساس برنامه‌های عملیاتی دادگستری و برنامه‌های معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم این برنامه هرساله در دستور کار معاونت قرار دارد و برای ارتقا و گسترش دامنه فعالیت‌ها و اقدامات پیشگیری از وقوع جرم از طریق هماهنگی، هم افزایی و تقسیم کار بین دستگاه‌های اجرایی مسئول، جلسات شورای پیشگیری از وقوع جرم بصورت فصلی در مرکز استان‌ها و شهرستان‌های تابعه برگزار می‌شود.

قویدل اظهار کرد: در راستای اجرای برنامه‌های عملیاتی و راهبردی، برگزاری جلسات شورای پیشگیری از وقوع جرم استان کرمان انجام و منجر به تشکیل ۷۵ جلسه در ۶ ماهه نخست سال ۱۴۰۲ شده است.

معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان با اضافه این مطلب که در پی برگزاری جلسات پیشگیری از وقوع جرم در استان، ۴۲۸ مصوبه تا شهریور ماه سال جاری داشته است، افزود: همچنین، ۳۴ کارگروه تشکیل و ۱۴۱ مصوبه در این کارگروه‌ها به تصویب رسیده است، این جلسات در راستای کنترل و کاهش جرایم اولویتی شامل سرقت، خشونت‌های رفتاری و... شهرستان‌ها بوده است.

قویدل ضمن بیان این مطلب که شهرستان زرند با برگزاری ۱۴ جلسه طی شش ماهه نخست سال جاری بیشترین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم داشته است، افزود: در ۶ ماهه اول سال، شهرستان‌های بم ۹ جلسه، بافت ۸ جلسه، راور۷ جلسه، رفسنجان ۵ جلسه، سیرجان۴ جلسه، رودبارجنوب ۳ جلسه، ریگان ۳ جلسه، قلعه گنج ۳ جلسه، کهنوج ۳ جلسه و جیرفت ۲ جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم برگزار کرده اند.

وی افزود: در سال جاری علاوه بر برگزاری جلسات شورای پیشگیری، به دنبال اثربخشی برگزاری این جلسات و کارگروه‌های تخصصی و همچنین کنترل و کاهش جرایم و آسیب‌ها هستیم تا کیفیت اقدامات و اثربخشی آن نیز مورد ارزیابی قرارگیرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *