۸۸۷ جلسه ویدئوکنفرانسی کمیسیون در پزشکی قانونی برگزار شد

10:19 - 20 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۳۷۵۳
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
۸۸۷ جلسه ویدئوکنفرانسی کمیسیون در پزشکی قانونی برگزار شد
مدیرکل امور کمیسیون‌های سازمان پزشکی قانونی کشور از برگزاری ۸۸۷ جلسه ویدئوکنفرانسی کمیسیون در شش ماهه نخست سال ۱۴۰۲ خبر داد.

خبرگزاری میزان - بابک سلحشور گفت: برگزاری جلسات کمیسیون‌ها به شکل ویدئوکنفرانس از سال ۱۳۹۹ و با شیوع بیماری کرونا در کشور آغاز شد که به دلیل تجربه موفق آن و جلب رضایت مردم، به عنوان یکی از شیوه‌های برپایی جلسات کمیسیون مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی افزود: از آنجا که با برگزاری ویدئوکنفرانسی جلسات از تردد‌های غیرضروری مردم جلوگیری می‌شود، هر ساله شاهد افزایش تعداد جلسات غیرحضوری بوده ایم به نحوی که در نیمه نخست امسال ۸۸۷ جلسه به شکل مجازی برگزار شده است.

سلحشور تصریح کرد: از این تعداد ۴۰۸ جلسه با استان‌های همجوار و ۴۷۹ جلسه نیز با کمیسیون مرکزی برگزار شده است.

مدیرکل امور کمیسیون‌های سازمان پزشکی قانونی همچنین از حضور مجاری کارشناسان در جلسات کمیسیون نیز خبر داد و گفت: با توجه به نبود متخصص برخی رشته‌های خاص در برخی استان ها، هم اکنون و به صورت محدود از حضور مجازی کارشناسان در تشکیل جلسات کمیسیون نیز استفاده می‌کنیم که این اقدام به تسریع روند رسیدگی به پرونده‌ها کمک می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه هیچ اجباری در برگزاری جلسات کمیسیون به شکل ویدئوکنفرانس وجود ندارد، اظهار داشت: این شیوه برگزاری به منظور تکریم ارباب رجوع و جلوگیری از تحمیل هزینه رفت و آمد و اتلاف وقت مردم، آن هم در پرونده‌هایی که نیاز به معاینه حضوری ندارد ایجاد شده است و هیچ اجباری در برگزاری مجازی جلسه‌ها وجود ندارد.

مدیرکل امور کمیسیون‌های سازمان پزشکی قانونی یادآور شد: بر این اساس در مواردی که امکان برگزاری جلسه ویدئوکنفرانسی وجود داشته باشد، اما طرفین خواستار جلسه حضوری باشند ممانعتی به عمل نمی‌آید و جلسه حضوری تشکیل خواهد شد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *