دادستان مرکز استان سمنان: شعب ویژه رسیدگی به جرایم انتخاباتی در استان تعیین شد

10:04 - 20 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۳۷۴۳
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
دادستان مرکز استان سمنان: شعب ویژه رسیدگی به جرایم انتخاباتی در استان تعیین شد
 دادستان مرکز استان سمنان گفت: در صورت وقوع جرایم و تخلفات انتخاباتی، شعب ویژه تحقیق و رسیدگی به جرایم تعیین‌شده و در وقت فوق‌العاده رسیدگی‌های قضایی انجام می‌شود.

خبرگزاری میزان- محمد تقی‌گلی در جلسه ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی گفت: تمرکز قوه قضاییه بر پیشگیری از وقوع جرم و تخلفات انتخاباتی است تا با حفظ امنیت و سلامت انتخابات رقابت و حضور پرشور و شعور اتفاق بیفتد.

دادستان مرکز استان سمنان با اشاره به نوآوری مجلس در قانون جدید انتخابات، افزود: با تدبیر رئیس کل دادگستری استان سمنان عضو حقوق‌دان در هیئت‌های اجرایی، دادستان‌های عمومی و انقلاب شهرستان‌ها انتخاب شدند تا بررسی صلاحیت‌ها و صیانت از سلامت و امنیت آراء مردم به درستی انجام شود.

وی ادامه داد: آراء هیئت‌های اجرایی محرمانه بوده و هیئت‌های اجرایی با تمام توان صلاحیت نامزد‌های ثبت‌نام شده را بررسی و با صلابت و شجاعت به فعالیت‌های قانونی خود ادامه دهند. 

دادستان مرکز استان سمنان با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص چهار اصل امنیت، مشارکت، سلامت و رقابت سالم در انتخابات پایان سال گفت: قانون‌گذار انتشار علل عدم احراز صلاحیت‌های کاندیدا را ممنوع دانسته و دستگاه قضایی استان با قاطعیت و فارغ از سفارش‌پذیری، کاندیدای اصلح را شناسایی و در جهت افزایش مشارکت مردم گام برمی‌دارد.

گلی خاطرنشان کرد: هریک از آرای مردم در صندوق‌های انتخابات در تصمیم‌گیری برای آینده کشور و بلکه دنیای اسلام تاثیرگذار بوده و دستگاه‌های نظارتی و امنیت‌آفرین موظف هستند افراد صالح و سالم را به مردم معرفی کنند.

وی ادامه داد:در صورت وقوع جرایم و تخلفات انتخاباتی، شعب ویژه تحقیق و رسیدگی به جرایم تعیین‌شده و در وقت فوق‌العاده رسیدگی‌های قضایی انجام می‌شود.

 دادستان مرکز استان سمنان تاکید کرد: دستگاه قضایی استان نمی‌گذارد امنیت روانی جامعه در همه ابعاد، به‌ویژه از طریق فضای مجازی با ترفند‌های مغرضانه افرادی فرصت‌طلب یا ناآگاهانه دیگران هدایت وخدشه‌دار شود بلکه انتخابات پرشور و شعور را تعقیب خواهد کرد.

در ادامه سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان سمنان افزود: انتظار می‌رود کاندیدای برگزیده با مطالعه نوآوری‌های جدید در قانون انتخابات، موقعیت و آسیب شناسی وضعیت کشور در ابعاد داخلی وخارجی را مورد توجه قرار داده و رفتار‌های غیرقانونی را وسیله تبلیغات محسوب نکنند.

زین‌العابدین حسام با اشاره به اینکه دستگاه قضایی استان به تعیین سرنوشت جامعه بی‌تفاوت نیست، خاطرنشان کرد: دادگستری، منفعل بودن کاندیدا و هواداران آنان را نمی‌پسندد، ولی ایجاد زمینه‌های سوء‌استفاده دشمنان که باعث کاهش اعتماد مردم به کشور می‌شود را زیان‌بار دانسته و به ناچار برخورد قانونی را در ستورکار قرار می‌دهد.

این جلسه با دعوت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان سمنان برگزار و برخی از اعضای شورای قضایی و مسئولین اجرایی، نظارتی، امنیتی و انتظامی مرکز استان به‌صورت حضوری و دادستان‌های عمومی و انقلاب و روسای حوزه‌های قضایی در بستر ویدئو کنفرانس به بیان مطالب خود پرداختند.

انتهای پیام/ 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *