میزان آلودگی با استفاده از دستگاه‌های زباله‌سوز جدید به صفر می‌رسد

9:42 - 20 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۳۷۴۱
میزان آلودگی با استفاده از دستگاه‌های زباله‌سوز جدید به صفر می‌رسد
رئیس کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران درباره رایزنی تیم مدیریت شهری پایتخت با سرمایه‌گذاران چینی برای واردات دستگاه‌های زباله‌سوز به تهران، گفت: این دستگاه‌ها هیچ‌گونه آلودگی در شهر تولید نمی‌کنند.

خبرگزاری میزان- به گزارش شهر، مهدی بابایی عضو کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران در رابطه با سفر تیم مدیریت شهری پایتخت به چین و پیگیری برای واردات دستگاه‌های زباله‌سوز به تهران با پشتیبانی مالی چینی‌ها، اظهار کرد: باتوجه به دغدغه‌ای که در حوزه محیط‌ زیست وجود دارد، شورای شهر از خرید این دستگاه‌ها استقبال می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه یکی از موضوعات مهم تهران در حوزه محیط زیست تعیین تکلیف زباله‌های شهر است، یادآور شد: بخش عمده‌ای از زباله‌های تهران زباله‌های غیر قابل بازیافت هستند و بهترین روش این است که با تکنولوژی نوین در دستگاه‌های زباله‌سوز، سوزانده شوند و انرژی تولید کنند.

بابایی با بیان اینکه این دستگاه‌ها بر اساس شاخص‌های جدید ساخته شده است، تصریح کرد: باتوجه به فیلتر‌هایی که در دستگاه‌ها زباله‌سوز تعبیه شده، هیچ گونه آلودگی برای شهر ایجاد نخواهد کرد.

رئیس کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران تأکید کرد: استفاده از دستگاه‌های زباله‌سوز با فناوری‌های جدید در پایتخت، حرکت نوینی است تا دفن زباله از این مسیر به صفر برسد.

بابایی ابراز امیدواری کرد که هرچه سریعتر خرید دستگاه زباله‌سوز از چین اجرایی شود و مردم شاهد اثربخشی این دستگاه‌ها در بهبود وضعیت زیست‌محیطی در سطح شهر باشند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *