شناور حامل ۵۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در خلیج فارس توقیف شد

17:18 - 19 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۳۶۹۴
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
شناور حامل ۵۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در خلیج فارس توقیف شد
رئیس کل دادگستری هرمزگان از توقیف یک شناور حامل ۵۰ هزار لیتر سوخت قاچاق توسط نیروی دریایی سپاه خبر داد.

خبرگزاری میزان - مجتبی قهرمانی، رئیس کل دادگستری هرمزگان، گفت: به دستور مقام قضایی، رزمندگان ناوتیپ ۴۱۲ ذوالفقار منطقه چهارم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مستقر در پارسیان پس از شناسایی یک فروند شناور حامل سوخت قاچاق در آب‌های خلیج فارس، نسبت به توقیف آن اقدام کردند.

قهرمانی با اشاره به دستگیری ۴ نفر در این رابطه، خاطرنشان کرد: در بازرسی از این شناور ۵۰ هزار لیتر سوخت قاچاق کشف و ضبط شده است.

وی همچنین با بیان اینکه مرتکبان قاچاق سازمان‌یافته سوخت علاوه بر جریمه نقدی و مجازات حبس به ضبط اموال ناشی از جرم نیز محکوم می‌شوند، اظهار کرد: در راستای اجرای ماده ۲۰ قانون مبارزه با قاچاق کالا، شناور دخیل در امر قاچاق نیز به‌نفع دولت ضبط خواهد شد.

قهرمانی، افزود: سوخت‌های کشف شده از شناور مذکور هم طبق روال قانونی با دستور قضایی تحویل شرکت پخش و توزیع فرآورده‌های نفتی شده و به چرخه توزیع قانونی بر می‌گردد.

رئیس کل دادگستری هرمزگان، گفت: با توجه به تأکیدات ریاست قوه قضاییه، مبارزه با قاچاق به‌ویژه قاچاق سوخت در خلیج فارس و دریای عمان به‌صورت ویژه در دستور کار دستگاه قضایی استان قرار دارد و این مهم با رصد اطلاعاتی و عملیاتی و کارآمدسازی نظارت‌ها به صورت جدی پیگیری می‌شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *