اسناد اراضی شهرک‌های امید و امام خمینی شهرستان بم طی هفته‌های آینده تعیین تکلیف می‌شود

15:37 - 17 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۳۴۹۰
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
اسناد اراضی شهرک‌های امید و امام خمینی شهرستان بم طی هفته‌های آینده تعیین تکلیف می‌شود
رئیس دادگستری شهرستان بم از عزم و اراده جدی دستگاه قضایی و ادارات متولی برای تعیین تکلیف و واگذاری بخشی از اسناد شهرک‌های امید و امام خمینی بم و انتقال آن‌ها به مردم خبر داد.

خبرگزاری میزان - سلمان اعظمی ساردو در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال شهرستان بم گفت: در آبان ماه سال جاری طی یک هفته اسناد اراضی شهرک امام خمینی بنام اداره راه و شهرسازی شهرستان بم صادر شد و توقع این است که با همین سرعت جهادگونه به مردم نیز منتقل شود.

رئیس دادگستری شهرستان بم ضمن قدردانی از ادارات راه و شهرسازی، فرمانداری، میراث فرهنگی، منابع طبیعی، شهرداری و سازمان ثبت اسناد و املاک افزود: مشکلات حاشیه نشینی در شهرک امام خمینی با گذشت ۳۰ سال و شهرک امید بم با گذشت ۲۰ سال با ورود دستگاه قضایی حل شد.

وی خاطرنشان کرد: با وجود حل مشکلات واگذاری پس از ۳۰ سال، اصل کار از امروز شروع می‌شود، زیرا هدف باز کردن گره‌ای از مشکلات مردم است و مردم باید نتیجه این اقدامات بزرگ را لمس کنند. با صدور یک سند و موافقت ماده ۵ راه برای صدور سایر اسناد هموار شده است.

اعظمی ساردو با بیان این مهم که ادارات متولی بویژه شهرداری باید مراقب تصرفات جدید باشد، از آمادگی دستگاه قضایی برای جلوگیری از تصرفات جدید خبر داد.

وی با بیان این نکته که هنوز شهرک امام در بخش مستثنیات تعارض مالکیتی دارد، افزود: مالکیت این بخش از شهرک امام در حال پیگیری است و امیدوارم بزودی مرتفع شود.

رئیس دادگستری شهرستان بم با بیان اینکه بخشی از اسناد شهرک امید که بنام اداره راه و شهرسازی است صادر گردیده، گفت: ۷۰ درصد محل مسکونی این شهرک، به اسناد اداره و راه و شهرسازی بر می‌گردد و قرار بر این است کارگروهی متشکل از ادارات متولی و فرمانداری تشکیل گردد تا این مناطق ساماندهی و از تصرفات آتی جلوگیری شود.

دادستان عمومی و انقلاب بم نیز در این جلسه، ضمن اشاره به حل مشکلات ثبتی شهرک‌های امید و امام خمینی پیرو سفر رئیس قوه قضاییه، بر عزم دستگاه‌های متولی بر مشخص کردن حریم‌ها و تعیین تکلیف هر چه زودتر این شهرک‌ها تاکید و افزود: باید جلوی هزینه‌های بعدی را هر چه زودتر گرفت و با بازدید‌های میدانی محدوده شهرک‌ها مشخص و جلوی تصرفات بعدی گرفته شود.

بهنام جعفری زاده از آمادگی دستگاه قضایی در جهت برخورد با تصرفات غیرقانونی خبر داد و تصریح کرد: ادارات متولی اعلام جرم تصرفات جدید در محدوده شهرک امید و امام خمینی را گزارش دهند.

فرماندار بم ضمن تشکر و قدردانی از پیگیری‌های دستگاه قضایی، از عزم و اراده فرمانداری بر جلوگیری از هر گونه حاشیه نشینی خبر داد و افزود: ساخت مدرسه، مسجد و سالن ورزشی از اولویت‌های ما بعد از تعیین تکلیف این شهرک هاست.

در ادامه جلسه سایر ادارات متولی ساماندهی شهرک‌های امید و امام خمینی گزارشی از اقدامات خود در این زمینه ارائه دادند و با بیان نظرات خود، از آمادگی همه جانبه برای به نتیجه رسیدن این اقدامات خبر دادند.

در پایان این نشست، بخشی از اسناد صادر شده شهرک امام خمینی بم بصورت نمادین تحویل ادارات متولی شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *