دومین دوره کارآموزی قضایی در گلستان آغاز شد

15:09 - 17 آبان 1402
کد خبر: ۴۷۴۳۴۷۱
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
دومین دوره کارآموزی قضایی در گلستان آغاز شد
دومین دوره آموزش کارآموزان قضایی استان گلستان صبح امروز با حضور ۱۸ کارآموز از ۵ استان کشور در گرگان آغاز شد.

خبرگزاری  میزان - حیدر آسیابی در دومین دوره آموزش کارآموزان قضایی استان گلستان گفت: ۱۸ کارآموز جوان از ۵ استان کشور در این دوره حضور دارند و پیش از مشغول‌شدن در کسوت قضاوت در دادگاه‌ها و دادسراها، دوره کار آموزی ۹ ماهه را در حضور قضات پیشکسوت و برجسته در این مرکز طی می‌کنند و برای نشستن بر این کرسی مهم، آماده می‌شوند.

وی با بیان این که دادگستری گلستان از سال گذشته به جمع استان‌هایی پیوسته که دوره‌های کارآموزی قضایی برگزار می‌کند، افزود: راه‌اندازی این دوره‌ها، فرصتی برای تامین کادر قضایی است.

وی گفت: اساتید برجسته، مولفان کتب حقوقی و قضات باتجربه به‌عنوان استاد در این دوره، آموزش قضات را برعهده دارند و امیدواریم این دوره هم، مانند دوره سال گذشته موفق باشد.

مهدی جوهری، مدیر کل آموزش قوه قضاییه هم که به‌صورت وبیناری در این مراسم حضور داشت، گفت: گلستان یکی از استان‌های موفق کشور در آموزش کارآموزان قضایی است.

وی با اشاره به کمبود نیروی قضایی در حوزه‌های قضایی کشور گفت: گلستان با راه‌اندازی مرکز کارآموزی قضایی، در اولویت جذب قضات تربیت شده در این مرکز است و پیش‌بینی می‌کنیم با این روند تا یک سال آینده نیاز قاضی برای این استان به کمترین میزان برسد.

به گفته جوهری، ۴۶ درصد پست‌های قضایی در گلستان، خالی است. سیزدهمین مرکز کارآموزی قوه قضاییه کشور سال گذشته با پذیرش ۲۵ کارآموز قضایی در گرگان آغاز به کار کرده بود.

انتهای پیام/ 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *