برگزاری مانور مدیریت پاسخ به حوادث شیمیایی در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج)

19:51 - 26 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۹۹۸۹
برگزاری مانور مدیریت پاسخ به حوادث شیمیایی در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج)
یازدهمین دوره آموزشی بین المللی جنبه‌های پزشکی حفاظت و کمک در مقابله با سلاح‌های شیمیایی در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) برگزار شد.

خبرگزاری میزان- طبق گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) یازدهمین دوره آموزشی بین المللی جنبه‌های پزشکی حفاظت و کمک در مقابله با سلاح‌های شیمیایی سازمان opcw  که به میزبانی جمهوری اسلامی ایران و با همکاری مرجع علمی کنوانسیون منع گسترش سلاح‌های شیمیایی و دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) در مورخ ۲۳ مهر تا ۲۷ مهرماه با حضور نزدیک به ۳۰ نفر از شرکت کنندگان خارجی در دانشگاه  علوم پزشکی بقیه الله (ج) برگزار شد.

علاوه بر این امروز چهارشنبه مانوری تحت عنوان مدیریت پاسخ به حوادث شیمیایی با هدف افزایش ظرفیت بیمارستان‌های تهران در حوزه سلامت و حوادث غیرمترقبه با حضور دکتر حسن ابوالقاسمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله و جمعی از مسئولین کشوری و لشکری برگزار شد.

حسن باقری رئیس مرکز تحقیقات آسیب‌های شیمیایی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) گفت: یازدهمین دوره آموزش بین المللی محافظت و کمک در برابر سلاح‌های شیمیایی با تاکید بر جنبه‌های پزشکی که توسط سازمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی و با مشارکت مرجع ملی شیمیایی کشور و مرکز تحقیقات آسیب‌های شیمیایی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) از بیست و سوم مهرماه با حضور بیش از ۳۶ شرکت کننده از شانزده کشور مختلف امروز پس ازچند روز برنامه‌های فشرده به پایان رسید.

رئیس مرکز تحقیقات آسیب‌های شیمیایی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) افزود: شرکت کنندگان در بخشی از این دوره در کلاس‌های آموزشی شرکت کردند و در این کلاس‌ها از تجربیات و دانش محققین و دانشمندان ایرانی به ویژه همکاران متخصص مرکز تحقیقات آسیب‌های شیمیایی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) استفاده کردند.

وی با اشاره به تجربه بی نظیر محققین و دانشمندان ایرانی در زمینه مدیریت درمان مصدومین شیمیایی در دنیا، بیان کرد: شرکت کنندگان این دوره در چندین کلاس از جمله کلاس معاینه و آشنایی با جانبازان شیمیایی بازمانده از جنگ تحمیلی و دیدن علائم پزشکی آن‌ها حضور پیدا کردند.

باقری با اشاره به برگزاری مانور مدیریت پاسخ به حوادث شیمیایی در این دوره، عنوان کرد: پایان بخش این دوره مانور مدیریت پاسخ به حوادث شیمیایی با تاکید بر جنبه‌های پزشکی بود.

وی در خاتمه هدف از برگزاری این مانور را اشتراک گذاری تجربیات محققان و افزایش توانمندی کلیه ارکان نظام پاسخ به حوادث شیمیایی در کشور بیان کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *