۷۲ زندانی جرایم مالی در استان اردبیل با کمک خیرین آزاد شدند

14:11 - 26 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۹۹۲۲
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
۷۲ زندانی جرایم مالی در استان اردبیل با کمک خیرین آزاد شدند
همزمان با حضور رئیس سازمان زندان‌ها در نشست قضایی استان اردبیل ۷۲ زندانی جرایم مالی و واجدشرایط با کمک خیرین و ارفاقات قانونی حکم آزادی خود را دریافت کردند.

خبرگزاری میزان- محمدی رئیس سازمان زندان‌ها صبح امروز، چهارشنبه و در جریان برنامه‌های استانی خود به اردبیل در جمع شورای قضایی استان حضور یافت.

وی در این نشست که با حضور رئیس‌کل دادگستری و سایر مقامات قضایی استان بود گفت: در حوزه اصلاح و تربیت بهترین بستر اشتغال و حرفه‌آموزی زندانیان است. دادرسی الکترونیک در این استان نیز ۹۷ درصد است که از میانگین کشوری بالاتر است.

رئیس سازمان زندان‌ها همچنین با اشاره به اقدامات تحولی در حوزه زندانبانی گفت: سازمان زندان‌ها در کنار ماموریت اجرای مجازات حبس، امر اصلاح و تربیت زندانیان را به عنوان ماموریت خود در دستور کار دارد.

محمدی گفت: موضوع کاهش جمعیت کیفری و استفاده از مجازات‌های جایگزین در قوانین کیفری تاکید شده است. البته مجرمین حرفه‌ای و خطرناک که مخل امنیت جامعه هستند الزاماً باید در زندان باشند؛ بنابراین زندانیانی که حضورشان در جامعه موجب آسیب نمی‌شود، می‌توانند از تاسیسات نوین کیفری مانند سامانه مراقبت الکترونیکی بهره‌مند شوند.

وی خاطرنشان کرد: امروزه تکنولوژی به کمک حقوق کیفری آمده و استان اردبیل نیز در استفاده از تاسیسات نوین کیفری پیشتاز است. استفاده از این تاسیسات کمک به زندانی و خانواده زندانی است.

در ابتدای این نشست رئیس کل دادگستری استان گزارشی از وضعیت قضایی و اقدامات صورت گرفته ارائه داد. همچنین دادستان مرکز استان و مدیرکل زندان‌های استان به ایراد سخنانی در خصوص مسائل مرتبط پرداختند.

گفتنی است در حاشیه این نشست ۷۲ زندانی جرایم مالی استان حکم آزادی خود را دریافت کردند. این زندانیان از محل کمک‌های خیرین، ستاد دیه و ارفاقات قانونی از آزادی بهره‌مند شدند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *