باقری: ایران دیگر موضوع هیچ محدودیتی در چارچوب شورای امنیت نیست

10:30 - 26 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۹۸۴۶
باقری: ایران دیگر موضوع هیچ محدودیتی در چارچوب شورای امنیت نیست
معاون وزیر امور خارجه می‌گوید که از ۲۶ مهرماه، مطابق با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت، همه محدودیت‌هایی که به‌صورت ناعادلانه در مورد فعالیت‌ها و نقل‌وانتقالات مرتبط با موشک‌های بالستیک به و از جمهوری اسلامی ایران وضع شده بود، خاتمه پیدا می‌کند.

خبرگزاری میزان - علی باقری کنی، معاون وزیر امور خارجه با انتشار پیام‌هایی نوشت: حفظ تحریم‌های علیه ایران که براساس برجام خاتمه یافته‌اند، نقض صریح متن و روح قطعنامه ۲۲۳۱ است. 

وی اظهار کرد: از ۲۶ مهرماه، مطابق با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت، همه محدودیت‌هایی که به‌صورت ناعادلانه در مورد فعالیت‌ها و نقل‌وانتقالات مرتبط با موشک‌های بالستیک به و از جمهوری اسلامی ایران وضع شده بود، خاتمه پیدا می‌کند و ایران دیگر موضوع هیچ محدودیتی در چارچوب شورای امنیت نیست.

باقری افزود: از امروز، همه محدودیت‌های تحمیل شده بر افراد و نهاد‌های مندرج در فهرست ۲۲۳۱، از جمله انسداد دارایی‌ها، خاتمه پیدا می‌کند و این فهرست از وبسایت سازمان ملل، حذف خواهد شد؛ همه اقدام‌های محدودکننده و تحریم‌هایی که در سطح ملی یا منطقه‌ای، بر اساس قطعنامه ۲۲۳۱ علیه ایران وضع شده بود، باید خاتمه یابد.

معاون وزیر امور خارجه تاکید کرد: حفظ این قبیل محدودیت‌ها و یا وضع تحریم‌های جدید در این چارچوب، نقض صریح متن و روح قطعنامه ۲۲۳۱ است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *