کیفیت هوای پایتخت برای گروه‌های حساس ناسالم شد/ ۶ ایستگاه در وضعیت قرمز

9:33 - 24 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۹۴۱۷
کیفیت هوای پایتخت برای گروه‌های حساس ناسالم شد/ ۶ ایستگاه در وضعیت قرمز
بنابر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص آلودگی هوا هم‌اکنون روی عدد ۱۱۷ و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

خبرگزاری میزان- به گزارش شهر، بر اساس آخرین اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران امروز (دوشنبه ۲۴ مهرماه ۱۴۰۲) شاخص کیفیت هوا در تهران روی عدد ۱۱۷ و در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد؛ به طوری که ۱۱ ایستگاه در وضعیت قابل قبول (زرد) و ۱۴ ایستگاه در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) قرار دارند و عدد شاخص در ۶ ایستگاه نیز وضعیت ناسالم برای همه یا قرمز را نشان می‌دهد.

در ۲۴ ساعت گذشته نیز شاخص کیفیت هوا در شهر تهران بر روی عدد ۱۱۳ و وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت.

تهران از ابتدای امسال تاکنون ۸ روز هوای پاک، ۱۵۳ روز قابل قبول و ۴۳ روز ناسالم برای گروه‌های حساس و ۵ روز ناسالم را برای همه تجربه کرده است؛ این در حالی است که پایتخت‌نشینان در مقایسه با سال گذشته ۲ روز هوای پاک و ۱۱۴ روز هوای قابل قبول، ۸۱ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس، ۸ روز هوای ناسالم، ۲ روز هوای بسیار ناسالم و ۲ روز هوای خطرناک را تجربه کرده بودند.

بر اساس شاخص کیفیت هوا (AQI)، زمانی که شاخص عددی بین ۱۰۱ تا ۱۵۰ را نشان دهد، کیفیت هوا در شرایط "ناسالم برای گروه‌های حساس" است.

بر اساس جدول رنگ‌بندی شرکت کنترل کیفیت هوا، ایستگاه‌های سبزرنگ شرایط "پاک"، زردرنگ شرایط "قابل قبول"، نارنجی‌رنگ شرایط "ناسالم برای گروه‌های حساس"، قرمزرنگ شرایط "ناسالم" و بنفش‌رنگ شرایط "بسیار ناسالم" را نشان می‌دهد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *