تاکید رئیس کل دادگستری گلستان بر تعیین تکلیف وسایل‌نقلیه توقیفی در استان 

13:31 - 23 مهر 1402
کد خبر: ۴۷۳۹۳۱۵
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
تاکید رئیس کل دادگستری گلستان بر تعیین تکلیف وسایل‌نقلیه توقیفی در استان 
رئیس کل دادگستری گلستان گفت: اموال توقیفی حاصل از جرم که در پارکینک‌های انتظامی وجود دارد باید با نظارت دادستان‌ها در کوتاه‌ترین زمان ممکن، تعیین‌ تکلیف شود.

خبرگزاری میزان- چالش‌های استان و راهکار‌های کاهش آسیب‌ها و جرایم در نشست فصلی دادستان‌های استان گلستان صبح امروز در گرگان بررسی شد.

 حیدر آسیابی، رئیس کل دادگستری گلستان در این نشست بار دیگر بر بازدید مستمر از واحد‌های تولیدی تاکید کرد و گفت: هرچند تاکنون اقدامات خوبی در این حوزه در استان صورت گرفته است اما بازدید‌ها از واحد‌های تولیدی و نشست با تولیدکنندگان برای رفع موانع تولید مضاعف شود.

 وی در ادامه با قدردانی از تلاش‌های صورت‌گرفته برای کنترل ساخت‌و‌ساز‌های غیرمجاز در مرکز استان گلستان، افزود: ساخت‌وساز‌های غیرمجاز فقط به مرکز استان محدود نیست و در همه شهرستان‌ها به‌ویژه در مناطق‌جنوبی با این مشکل مواجه هستیم و دادستان‌ها باید برای کنترل این پدیده و پیشگیری از آن و همچنین پیشگیری از قاچاق چوب، تلاش بیشتری داشته باشند.

رئیس کل دادگستری گلستان بر تعیین‌تکلیف سریع‌تر اموال توقیفی هم تاکید کرد و گفت: اموال توقیفی حاصل از جرم که در پارکینک‌های انتظامی وجود دارد باید با نظارت دادستان‌ها در کوتاه‌ترین زمان ممکن، تعیین‌تکلیف شود.

 آسیابی با اشاره به اهمیت افزایش نظارت‌های میدانی در حوزه‌های قضایی گفت: دادستان‌ها باید حضور پُررنگ‌تری در حوزه‌های قضایی خود داشته باشند تا با آگاهی از مسائل و مشکلات موجود در هر حوزه برای پیشگیری و کاهش آسیب‌ها برنامه‌ریزی و اقدام کنند.

وی ادامه داد: حضور در جمع‌های مردمی به‌ویژه نماز‌های جمعه، دسترسی راحت‌تر مردم به دادستان‌ها را برای طرح مشکلات و دغدغه‌های آنان فراهم می‌کند.

رئیس کل دادگستری گلستان، افزایش ابلاغ الکترونیک را یکی از دیگر تلاش‌های دادگستری استان برشمرد و گفت: با تلاش‌های صورت‌گرفته امروز میزان ابلاغ الکترونیک در گلستان از مرز ۹۴ درصد گذشت.

دادستان مرکز استان گلستان نیز در این نشست با تاکید بر تعیین‌تکلیف وسایل نقلیه توقیفی گفت: دادستان‌ها مکلف هستند تا ۱۰ روز آینده، موتورسیکلت‌ها و خودرو‌های توقیف‌شده در پارکینگ‌ها را تعیین‌تکلیف کنند.

محمود اسپانلو افزود: نظارت بر پرونده‌های مفاسداقتصادی، اجرای احکام مسدود کردن چاه‌های غیرمجاز، پیگیری سنددار کردن رودخانه‌ها و زمین‌های کشاورزی استان، خلع‌ید اراضی ملی از متجاوزان، برخورد با اتباع خارجی غیرمجاز، نظارت بر برداشت شن و ماسه از رودخانه در قالب جلسات حفظ حقوق بیت‌المال و پیگیری حقوق عامه از جمله مواردی است که دادستان‌ها باید در اولویت کار خود قرار دهند.

انتهای پیام/ 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *